Zaktualizowana informacja Apple iCloud Private Relay wyjaśnia, dlaczego może nie działać dla niektórych użytkowników

Apple ma zamiar nieznacznie zmienić sformułowanie w powiadomieniu o błędzie prywatnego przekazywania iCloud, który wyłączył funkcję podobną do VPN dla niektórych użytkowników. Według MacRumors, gigant technologiczny zaktualizuje swoją notatkę dla użytkowników, wyjaśniając, że ich przewoźnicy nie są zawsze winę za problem. Po poprzedniej aktualizacji systemu iOS 15.2 niektórzy użytkownicy stwierdzili, że nie mogą korzystać z prywatnego przekaźnika w sieci komórkowej. Private Relay zapewnia, że dopóki użytkownik jest na Safari, nawet Apple nie może zobaczyć ich działań. 

Oryginał obwieszczenia obciąża winę wyłącznie operatorów telefonii komórkowej:

“Prywatny przekaźnik jest wyłączony dla Twojego Planu Komórkowego. Twój plan komórkowy nie obsługuje prywatnego przekaźnika iCloud. Po wyłączeniu usługi iCloud Private Relay sieć ta może monitorować Twoją aktywność w Internecie, a twój adres IP nie jest ukryty przed znanymi trackerami lub witrynami.”

T-Mobile zaprzeczył jednak, że jest odpowiedzialny za błąd w telefonach abonentów. Powiedział Bloomberg ‘ s Mark Gurman w oświadczeniu, że zidentyfikował problem z aktualizacją iOS 15.2, która domyślnie wyłączyła tę funkcję. Apple zaprzeczyło, że jego aktualizacja została wprowadzona ze zmianami w prywatnym przekazywaniu, jak można się spodziewać:” nie wprowadzono żadnych zmian w prywatnym przekazywaniu iCloud w systemie iOS 15.2, które wyłączyłyby tę funkcję ” – powiedział rzecznik.

Niezależnie od prawdziwego powodu wyłączenia funkcji, naprawienie problemu może być tak proste, jak ponowne włączenie niektórych ustawień. Zaktualizowana informacja, która została wprowadzona z iOS 15.3 beta, mówi teraz:

“Prywatny przekaźnik jest wyłączony dla Twojego Planu Komórkowego. Przekaźnik prywatny nie jest obsługiwany przez plan komórkowy lub został wyłączony w ustawieniach sieci komórkowej. Po wyłączeniu Private Relay sieć ta może monitorować Twoją aktywność w Internecie, a twój adres IP nie jest ukryty przed znanymi trackerami lub stronami internetowymi.”

Strona pomocy technicznej Apple zawiera teraz również instrukcje dotyczące rozwiązania problemu: jeśli prywatny przekaźnik został wyłączony dla sieci komórkowej, użytkownicy mogą przejść do ustawień sieci i włączyć ” Ogranicz śledzenie adresu IP.”Mogą przejść do ustawień Wi-Fi i zrobić to samo, jeśli funkcja nie działa na Wi-Fi.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.