AT & T i Verizon opóźniają wprowadzenie 5g na niektórych lotniskach. linie lotnicze ostrzegają przed zakłóceniami

AT & T i Verizon mówią, że dobrowolnie opóźnią wdrożenie swoich nowych usług C-Band 5G w pobliżu niektórych amerykańskich lotnisk po tym, jak kilku przewoźników, w tym Delta, United i Southwest Airlines, napisało do rządu federalnego, aby ostrzec przed potencjalnymi opóźnieniami lotów z powodu wdrożenia. Rzecznik AT&T powiedział CNBC przewoźnik był “sfrustrowany”niemożnością bezpiecznego wdrożenia standardu sieciowego bez zakłócania usług lotniczych przez Federal Aviation Administration.

Verizon podzielił się sentymentem AT & T. “Dobrowolnie zdecydowaliśmy się ograniczyć naszą sieć 5G wokół lotnisk” – powiedziała firma. “Federalna Administracja Lotnictwa i linie lotnicze naszego kraju nie były w stanie w pełni rozwiązać problemu nawigacji 5G po lotniskach, mimo że jest ona bezpieczna i w pełni operacyjna w ponad 40 innych krajach.”

W piśmie otrzymanym przez Reuters linie lotnicze ostrzegły, że zakłócenia z wież komórkowych 5G mogą wpłynąć na sprzęt bezpieczeństwa w swoich samolotach. Urządzenia takie jak wysokościomierze samolotowe, których piloci używają do lądowania, gdy widoczność jest niska, działają na sąsiednich częstotliwościach pasma C. Linie lotnicze zapytały, czy AT & T i Verizon nie oferują usługi 5G w promieniu dwóch mil od niektórych z najbardziej ruchliwych lotnisk w kraju. “Konieczna jest natychmiastowa interwencja, aby uniknąć znaczących zakłóceń operacyjnych dla pasażerów lotniczych, spedytorów, łańcucha dostaw i dostarczania potrzebnych materiałów medycznych” – powiedzieli.

Zanim linie lotnicze wysłały list do urzędników państwowych, AT & T i Verizon zgodziły się ustanowić strefy buforowe wokół 50 lotnisk, aby zmniejszyć ryzyko zakłóceń w lotach. Zgodzili się również na miesięczne opóźnienie w grudniu, a następnie kolejne dwutygodniowe opóźnienie w styczniu, aby dać FAA więcej czasu na rozwiązanie wszelkich problemów związanych z zakłóceniami.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.