AT&T wprowadza wielogigowy światłowodowy internet do ponad 70 miast

Po aktywacji swojej sieci 5G w paśmie C w zeszłym tygodniu, AT&T jest teraz modernizacja usługi szerokopasmowej opartej na światłowodach z dwoma nowymi planami, które top out na 2gbps i 5Gbps, odpowiednio. Firma mówi, że jego nowy multi-Gigg światłowodowe szerokopasmowe będą dostępne w ponad 70 obszarach metra, w tym Dallas, LA i Atlanta. Obecnie światłowodowe łącza szerokopasmowe AT & T obejmują około 15 milionów klientów na 90 rynkach, a dostawca usług internetowych chce rozszerzyć swoją sieć, aby dotrzeć do ponad 30 milionów klientów do 2025 roku.

Podczas gdy nowy plan 5 GIGA AT & T jest prawie na pewno przesadą dla typowego gospodarstwa domowego (nawet z kilkoma osobami wykonującymi połączenia Zoom w tym samym czasie), trwająca pandemia i przejście do pracy i nauki w domu nadal obciążają rodziny z bardziej ograniczonym Internetem.

Nowy plan GIGA 2 ma zacząć się od $110 miesięcznie plus podatek (lub $225 miesięcznie dla włókna biznesowego), podczas gdy szybszy Plan GIGA 5 będzie kosztował $180 miesięcznie (lub $395 miesięcznie dla firm). Warto zauważyć, że AT & T opisuje oba plany jako oferujące “symetryczne” prędkości, co oznacza, że klienci powinni widzieć równie szybkie pobieranie i prędkość wysyłania. Ta ostatnia część jest ważna dla każdego, kto musi przenosić duże pliki, zwłaszcza gdy wiele starszych planów internetowych często oferuje prędkości wysyłania, które są znacznie niższe niż prędkości pobierania.

Oprócz nowych wielogigowych planów światłowodowych, AT&T aktualizuje swoje plany światłowodowe z prostszymi cenami. AT & T mówi, że oznacza to, że nowi klienci nie zostaną dotknięci żadnymi opłatami za sprzęt, limitami danych lub rocznymi umowami, a początkowa cena zostanie zablokowana na co najmniej 12 miesięcy. Tak więc Twój rachunek powinien być po prostu ceną usługi plus podatek, z AT & T rzucając w korzyści, takie jak jego ActiveArmor internet security, szybkie routery Wi-Fi 6 i bezpłatną subskrypcję HBO Max dla klientów z planami top-tier (albo gigabit, 2 GIG lub 5 GIG plany).

Tak więc, podczas gdy nowe plany światłowodowe AT & T nie są tanie, powinny zapewnić wystarczającą przepustowość dla osób głodnych danych, takich jak twórcy treści i entuzjaści przesyłania strumieniowego wideo. Aby dowiedzieć się, czy mieszkasz w obszarze objętym nowymi planami multi-gigowymi AT & T, możesz sprawdzić dostępność na stronie docelowej światłowodu AT & T tutaj.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.