AT & T profit przewyższa szacunki, ponieważ chroni przed spadkiem sieci bezprzewodowej

AT & T Sp. z o. o. notowane w czwartym kwartale zarobki, które przekroczyły oczekiwania analityków, dając inwestorom mniej powodów do obaw o obfite promocje bezpłatnych telefonów i koszty rozbudowy sieci 5G i światłowodowej.

Zysk z czwartego kwartału bez niektórych pozycji wyniósł 78 centów za akcję, w porównaniu ze średnią szacowaną na 75 centów przez analityków ankietowanych przez Bloomberg.

Firma powiedziała, że skorygowane zarobki w 2022 r. wyniosą od 3,10 do 3,15 USD za akcję przy niskim jednocyfrowym wzroście przychodów. Analitycy prognozowali, że zysk wyniesie 3,13 USD za udział w sprzedaży na poziomie 155,2 mld USD.

Trzeci co do wielkości amerykański operator sieci bezprzewodowej nie przedstawił konkretnej perspektywy dla swojej działalności bezprzewodowej. AT & T już ogłosił, że dodał 4.5 milion klientów bezprzewodowych w 2021, najszybszy wzrost od 10 lat, częściowo dzięki iPhone giveaways.

Zobacz Demi Moore i Mila Kunis w nowej kampanii światłowodowej AT & T

Dyrektor Finansowy Pascal Desroches powiedział w rozmowie o zarobkach, że firma czuje się dobrze z trajektorią biznesu bezprzewodowego i widzi, że mobilny “normalizuje” obniża się po boomie 2021.

Colby Synesael, analityk z Cowen, spodziewa się spowolnienia w branży o około 17% dla nowych abonentów telefonów w 2022.

AT & T oczekuje teraz zamknięcia fuzji WarnerMedia z Discovery Inc. w drugim kwartale, nieco przed poprzednim szacunkiem “midyear”.