BA media startuje z WPP do Omnicom

Omnicom Media Group wygrała British Airways media z WPP w ostatniej rundzie przeciwko Havas.

WPP, które wczoraj wygrało większość ogromnego przeglądu kreatywnego i medialnego Coca-Coli, również straciło BA creative and customer experience (CX) na rzecz Uncommon Creative Studio.

To raczej jak walnięcie kreta z tymi recenzjami, jednego dnia jesteś na szczycie świata, następnego dnia jest paskudne przypomnienie o niespokojnych klientach.

OMG jest na dobrej drodze, ostatnio wygrywając Chanel (także z WPP) i Mercedes. Havas, frustrująco, wciąż dociera do ostatniej rundy.

Dyrektor ds. marki BA, Tom Stevens, mówi: “na całym boisku byliśmy pod wrażeniem wiodących w branży możliwości strategicznych i technologicznych Omnicom, cyfrowego podejścia i silnego skupienia się na skuteczności.

“Z niecierpliwością czekamy na współpracę z wysoce utalentowanymi zespołami Omnicom na całym świecie, gdy wyjdziemy z pandemii i spojrzymy w przyszłość. Chciałbym podziękować WPP za udane partnerstwo w ciągu ostatnich kilku lat, gdy przechodzimy do nowego modelu operacyjnego.”

Wszyscy ci reklamodawcy obiecują nowe modele operacyjne, czy coś w tym stylu, gdy zamieniają się końmi. Recenzje mediów często decydują się przede wszystkim na cenę, obietnica “nowych” modeli może po prostu wskazywać na dalsze przejście na digital first.

W takim przypadku zadanie twórcze, przed którym stoi Uncommon na BA i WPP w Coca-Cola, nie będzie łatwiejsze. cyfrowa, w szczególności “zarobiona” (tj. wolna ekspozycja mediów dzięki udostępnianiu) może być na szczycie ich programu, ale większość ludzi, w tym legendarna żona prezesa, głównie pamięta płatne reklamy.