Bandcamp przywraca Miesięczne piątki bez prowizji

Aby wesprzeć artystów podczas pandemii w 2020 roku, Bandcamp zaczął rezygnować z prowizji za zakupy dokonane w pierwszy piątek każdego miesiąca. A po wspieraniu piątków Bandcamp przez cały 2021 rok, kolejny dzień zakupów bez prowizji Bandcamp powraca 4 lutego.

W sumie firma twierdzi, że jej 17 piątków Bandcamp do tej pory wypłaciło ponad 70 milionów dolarów artystom i wytwórniom podczas pandemii, a ponad 800 000 klientów wzięło udział od jego rozpoczęcia W marcu 2020 roku. Po pierwszym bandcampie w piątek w 2022 roku, kolejne dni sprzedaży bez prowizji odbędą się 4 marca, 1 kwietnia i 6 maja. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, czy jest to Piątek Bandcamp, czy nie, istnieje nawet pomocna strona internetowa, która może szybko uporządkować sprawy.

Bandcamp mówi, że podczas Dni sprzedaży bez prowizji średnio 93 procent przychodów trafia do muzyków, a pozostałe 7 procent jest zarezerwowane dla procesorów płatności. Tymczasem, w zwykły dzień, około 82 procent sprzedaży przekazywane do artystów i etykiet, w wyniku około 10 do 11 procent cięcia dla Bandcamp (który jest nadal znacznie niższy niż standardowe 30 procent prowizji gigantów technologicznych, takich jak Apple i Google otrzymują ze swoich sklepów z aplikacjami).

Niestety, ponieważ nie ma wyraźnego końca pandemii, pozostaje zobaczyć, co dzieje się z piątkami Bandcamp w lecie i jesienią. A z infekcjami COVID-19 w kilku częściach świata, to naprawdę każdy zgaduje, jak długo te dni sprzedaży bez prowizji mogą trwać, zanim będziemy mogli bezpiecznie wrócić do dużych wydarzeń osobistych.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.