W wieku 89 lat zmarł Barry Loughrane, współzałożyciel Omnicom

Loughrane nie tylko pracował na początku swojej kariery w Ogilvy, był dyrektorem reklamy C. F. Hathaway (dla którego Ogilvy stworzył legendarną kampanię” Man in The Hathaway shirt”), a później dołączył do DDB, gdzie ostatecznie został prezesem i dyrektorem generalnym. W 1990 przeszedł na emeryturę.

Według nekrologu Loughrane urodził się w Cleveland w stanie Ohio. Jego matka była primabaleriną, a ojciec, który był producentem radiowym CBS dla programów, w tym” Amos & Andy”, zmarł, gdy Loughrane miał 16 lat, co skłoniło go do przeprowadzki do Nowego Jorku w poszukiwaniu nowej przyszłości. Po przejściu na emeryturę Loughrane stał się zapalonym inwestorem w hydroponiczne inicjatywy spożywcze, zrównoważoną hodowlę ryb, Rozwój Edukacji i Przemysł hotelarski. 

Subskrybuj Ad Age, aby otrzymywać najnowsze wiadomości reklamowe i marketingowe. 

“Zawsze uważałem go za inteligentnego, wnikliwego i biznesmena” – powiedział Rosenshine. “Z pewnością rozumiał mechanikę działania Agencji, z pewnością rozumiał, co było zaangażowane w stworzenie fuzji i mieliśmy dobre relacje w pracy. To byłoby naprawdę całkiem niemożliwe, aby utworzyli Omnicom, gdybyśmy nie.”