BBC atakuje stację Green Park z kampanią na nową serię Green Planet

David Attenborough prezentuje nową serię, Zielona Planeta, a BBC Creative promuje go przejęciem stacji metra Green Park, zanurzając pasażerów w obrazach życia roślinnego w całej jego wielobarwnej różnorodności.

Każdy plakat skupia się na pojedynczym gatunku roślin, nadając im charakter sci-fi, sprawiając, że rośliny przypominają portrety dziwnych stworzeń z innego świata. Wszystko, od mięsożernych roślin podwodnych po humanoidalne pustynne Kaktusy, jest pokazane na plakatach, które wyświetlają dwa cyfrowe ekrany zwiastuna z pięcioczęściowej serii.

Stuart Gittings, Kierownik kreatywny w BBC Creative (wcześniej w Above + Beyond), powiedział: “Naszym celem dla” Welcome to their World “było zaprezentowanie serii” najbardziej nieziemskie życie roślinne w jak najbardziej wciągający sposób, więc przejęcie kawałka kultowego londyńskiego undergroundu dało niezrównaną okazję, aby wprowadzić naszą publiczność w ich świat.”

Najwyraźniej odcinek otwierający wprowadza widzów w gigantyczny podziemny grzyb, który przetrwa, pozyskując mrówki, aby karmiły go liśćmi pobliskich roślin.

Maa creative skala: 6,5