Świąteczny film BBC subtelnie pokazuje, jak bardzo ma to znaczenie

BBC, które jest stale pod ostrzałem rządu (i połowy Twittera), odpowiedziało na swoich krytyków subtelnie zabawnym filmem, który oddaje prawdziwe nastroje rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, jednocześnie subtelnie, ale bardzo mocno demonstrując, jak bardzo BBC jest wplecione w nasze codzienne życie.

Niezależnie od tego, czy chodzi o świąteczny obiad, grę w szarady, żmudną pogawędkę na sofie, czy tylko muzykę w tle, programy i osobowości BBC, od Nicholasa Witchella po Nadiyę Hussain, są stałym wątkiem w tle przez cały dzień.

Trzyminutowy film został wyreżyserowany przez Jamesa Rouse’ a z Outsider, który przez lata nakręcił kilka głośnych reklam świątecznych, w tym Boże Narodzenie Mog ‘a dla Sainsbury’ ego, Sorry I Spent it on Myself dla Harvey Nichols i magiczny spot Argos. Helen Rhodes, obecnie ECD w BBH, jest wymieniona jako ECD w BBC Creative on this.

James Rouse powiedział: “pomimo wielu różnic powierzchniowych ludzkości, jeśli chodzi o ważne podstawowe wartości, dołącza do nas więcej niż początkowo mogłoby się wydawać, coś, co jest szczególnie prawdziwe w święta Bożego Narodzenia. Mieliśmy fantastyczną obsadę różnych postaci, aby ożywić ten piękny pomysł, który sprawił, że praca nad tym filmem była przyjemnością.”

Maa creative skala: 8