Za przeglądem mediów na Facebooku-i co dalej z metą i Publicis

Test aplikacji randkowej i nazwa Facebooka

Agencje na boisku musiały udowodnić, jak biegle zarządzają budżetami reklamowymi, aby kupować reklamy online, telewizyjne i poza domem, i musiały wykazać się zdolnością do nadzorowania programowych kampanii reklamowych w czasie rzeczywistym. Ad Age wcześniej informował o tych testach programowych, a pojawiły się więcej szczegółów, takich jak to, jak Facebook miał agencje umieszczać reklamy swojej aplikacji randkowej online.

Aplikacja randkowa jest dobrym przykładem, ponieważ pokazuje, czy nabywca mediów może osiągać wyniki w celu pozyskania nowych użytkowników, czy może kierować reklamy do właściwych odbiorców i chronić markę miejsc docelowych.”To dobrze, ponieważ w działalność programową wchodzi wiele cieni” – powiedział jeden z czołowych dyrektorów agencji reklamowych w ostatnim wywiadzie, mówiąc o warunku anonimowości. “Kiedy prowadzisz czystą i przejrzystą ofertę programową, klienci chcą zrozumieć, że możemy rozmawiać o dostarczalności, przydatności, bezpieczeństwie, ale nie ma to jak ćwiczenie kupowania na żywo, aby zobaczyć to wszystko w działaniu.”

Facebook, obecnie Meta, jest postrzegany jako wyzwanie ze względu na jego nadszarpniętą niedawną historię. sieć społecznościowa jest obwiniana za problemy Internetu w ogóle. Dyrektorzy Facebooka zostali ostrzelani przez informatorów, takich jak była pracownica Frances Haugen. Facebook i Instagram jako niebezpieczne usługi, które szerzą dezinformację, rozwijają zaangażowanie poprzez oburzenie, zaostrzają podziały społeczne na całym świecie i wyrządzają krzywdę nastolatkom.

Oblężona Marka na Facebooku była jednym z powodów, dla których firma macierzysta nosi teraz nazwę Meta. Chce pozycjonować się jako firma” metaverse”, która może rozwijać platformę obliczeniową nowej generacji; mniej cyniczna niż media społecznościowe web 2.0 z bardziej oświeconym spojrzeniem na web 3.0.

“Metaverse” jest jednym z powodów, dla których Publicis i jego wiele agencji podrzędnych, w tym kreatywne sklepy reklamowe, takie jak Saatchi & Saatchi, Leo Burnett i Digitas, są zaintrygowane nawiązaniem relacji z metą. “W dłuższej perspektywie pomoże grupie” – powiedział jeden z dyrektorów agencji kreatywnej, który mówił pod warunkiem anonimowości. “Nie wiem jeszcze w jaki sposób. … Możemy być na wyciągnięcie ręki z metą i mieć naszych klientów przy stole wcześniej.”

Czytaj: gorąca passa Publicis obejmuje wygraną w Meta

Oczywiście tego rodzaju korzyści są częścią tego, co sprawia, że każda poważna umowa z Meta jest przerażająca dla konkurencyjnych agencji i marek. Po tej recenzji pojawiły się obawy, że Meta może zmusić Publicis do zobowiązania się do wysyłania większej ilości reklam. Facebook wygenerował prawie 85 miliardów dolarów przychodów z reklam w 2020 roku. Ponieważ główne marki, które są klientami Publicis, chcą przydzielić swoje budżety reklam cyfrowych, niektórzy już zastanawiają się, czy na porady, które otrzymują, mogą wpłynąć nowe, przytulne relacje Publicis z Meta. Wszyscy zaangażowani w akcję odrzucili to pojęcie jako nie-czynnik, a nie w ogóle część Umowy Facebooka z nową agencją.

Dla agencji, które przegrały recenzję, Havas i Dentsu, są tacy, którzy twierdzą, że istnieje poczucie ulgi w unikaniu polityki posiadania Meta jako klienta. Ale to chyba pobożne życzenia. “Daj spokój, to sto milionów dolarów na całym świecie dla zwycięskiej agencji” – powiedział jeden z najlepszych dyrektorów zaangażowanych w boisko. “Każdy chce być tego częścią.”

A dla odlewni iskier Publicis są jeszcze szczegóły do wypracowania-dobre problemy. Meta była bardzo wymagająca w kwestii obsady swojego konta, a w branży reklamowej nastąpił kryzys talentów. Agencja będzie musiała zatrudnić setki pracowników zajmujących się teraz wyłącznie marketingiem Meta, nowej marki z wymagającym planem marketingowym.

Subskrybuj Ad Age teraz, aby otrzymywać najnowsze wiadomości i analizy branżowe.