Za strategią Hormel dla plantatorów

Czy mięso i orzeszki ziemne mogą być razem jak mięso i ziemniaki? To pytanie za 3,3 miliarda dolarów przed Hormel Foods Inc., który nabył markę plantatorów od Kraft Heinz w jednej z największych transakcji biznesowych w branży CPG w 2021 roku.

Planters generuje ponad miliard dolarów sprzedaży rocznie, ale w obliczu postrzegania, że jest to coś w rodzaju zaniedbanego podmiotu w dużym portfolio Kraft Heinz, który obawiał się, że konkurencja marek własnych ogranicza jego zdolność do rozwoju. To zadanie jest teraz w rękach producenta spamu, Jennie-o turkey i Skippy peanut butter.

W tegorocznej edycji podcastu Marketer ‘ s Brief, Rafik Lawendy, szef marketingu marki Planters, opowiada o tym, dlaczego Hormel zawarł umowę i gdzie widzi wyjątkowe możliwości dla plantatorów, aby wnieść “substancję” do swojego nowego rodzeństwa i wspólnie poszerzyć swoją obecność w nowych kanałach sprzedaży detalicznej. “Z punktu widzenia podjadania orzechy są świetnym pokarmem na przyszłość” “Wszystkie trendy konsumenckie i wzrostowe idą w ich stronę.”