Administracja Biden ogłasza nowe działania na rzecz modernizacji sieci elektroenergetycznej

Ze swoimi przełomowymi przepisami klimatycznymi zagrożonymi, administracja Biden ogłosiła serię nowych działań wykonawczych w celu przyspieszenia przejścia USA na czystą sieć energetyczną. W środę Biały Dom powiedział, że przeznaczy miliardy na projekty, które prowadzą do budowy większej ilości energii wiatrowej, słonecznej i geotermalnej w całym kraju.

W szczególności, administracja ogłosiła, że idzie do przodu z dzierżawy sześciu obszarów komercyjnych u wybrzeży Nowego Jorku i New Jersey do wykorzystania w projektach farm wiatrowych. W ofercie znajduje się ponad 488,000 akrów dna morskiego Oceanu dla zwycięskich oferentów na budowę szacowanych 5,6 i 7 gigawatów czystej energii. W ramach procesu przetargowego Biały Dom twierdzi, że zachęci uczestników do wspierania miejsc pracy i pozyskiwania komponentów turbin od amerykańskich producentów. New York Bight development jest jednym z głównych filarów planu Administracji Biden, aby zbudować 30 gigawatów morskiej produkcji wiatrowej do 2030 roku.

Kolejnym ważnym aspektem dzisiejszego ogłoszenia jest inicjatywa” budowanie lepszej sieci”. Wyciągając z Kongresu 65 miliardów dolarów zarezerwowanych na modernizację sieci elektroenergetycznej, gdy uchwalono ustawę o inwestycjach infrastrukturalnych i zatrudnieniu prezydenta Bidena, inicjatywa przeznacza 2,5 miliarda dolarów na finansowanie instalacji nowych linii przesyłowych. Przeznacza kolejne 3 miliardy dolarów na rozbudowę programu Smart Grid Investment Grant, który wspiera projekty zwiększające przepustowość i elastyczność istniejącej infrastruktury elektrycznej.

Administracja zauważa, że przeznaczy również 10 miliardów dolarów dotacji dla Stanów, plemion i przedsiębiorstw użyteczności publicznej, aby pomóc tym grupom wzmocnić ich lokalne linie przesyłowe. Łącznie inwestycje pomogą zmodernizować krajową sieć energetyczną, ułatwiając transport energii odnawialnej z odległych zakładów wytwórczych tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Wzmocni również sieć energetyczną przed ekstremalnymi zdarzeniami pogodowymi, które stały się bardziej powszechne w miarę pogarszania się skutków zmian klimatycznych.

W dzisiejszym ogłoszeniu Biały Dom przedstawia znaczącą politykę klimatyczną, ale jeśli administracja Bidena ma mieć szansę na realizację ambitnego celu prezydenta, jakim jest dekarbonizacja krajowej sieci energetycznej do 2035 r., będzie musiała ominąć blokadę legislacyjną, która pozostawiła ramy Build Better Back w zawieszeniu. Wiele z tego będzie zależeć od tego, czy Biały Dom może przekonać senatora Joe Manchina z Wirginii Zachodniej do poparcia około 1,75 biliona dolarów ustawy o klimacie i wydatkach społecznych.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.