Biden nazwa sprawdza Apple i Microsoft w prawo do naprawy mowy

Prezydent Joe Biden zaoferował więcej wsparcia dla prawa do naprawy przepisów, zgodnie z zarządzeniem wykonawczym, które podpisał latem ubiegłego roku. Przyznał, że wiele firm utrudniło konsumentom naprawę własnych urządzeń. Biden również skinął głową do Apple i Microsoftu za zmianę ich prawa do naprawy polityki przed Federalną Komisją Handlu podejmującą Więcej działań w tej sprawie.

Wśród dziesiątek innych kwestii objętych zarządzeniem wykonawczym, zachęcał on ” FTC do wydania przepisów przeciwko antykonkurencyjnym ograniczeniom w korzystaniu z niezależnych warsztatów naprawczych lub wykonywaniu napraw własnych urządzeń i sprzętu.- Agencja powiedziała jeszcze w tym miesiącu, że zajmie się bezprawnym prawem do naprawy ograniczeń, egzekwując istniejące przepisy i robiąc więcej, aby pomóc konsumentom i małym warsztatom naprawczym naprawić produkty.

“Odmowa prawa do naprawy podnosi ceny dla konsumentów, oznacza, że niezależne warsztaty naprawcze nie mogą konkurować o Twoją firmę” – powiedział Biden. “Zbyt wiele obszarów, jeśli posiadasz produkt, od smartfona po ciągnik, nie masz swobody wyboru, jak i gdzie naprawić zakupiony przedmiot.”

Prezes zauważył, że w wielu przypadkach konsumenci muszą udać się do dealera lub producenta i zapłacić cenę wywoławczą za naprawy. Dodał, że był zadowolony, gdy FTC jednogłośnie głosowało za “przyspieszeniem egzekwowania przepisów przeciwko nielegalnym ograniczeniom naprawczym.”

Pod koniec ubiegłego roku zarówno Apple, jak i Microsoft ogłosiły programy, które pomogą konsumentom naprawić własne iPhone’ y, iPady i powierzchnie. “Wiele firm powiedziało:” masz rację. Zrobimy to dobrowolnie. Nie musisz nam tego rozkazywać-powiedział Biden. “Na przykład Apple i Microsoft zmieniają swoje zasady, aby ludzie mogli sami naprawiać swoje telefony i laptopy-chociaż nie jestem pewien, czy wiem, jak to zrobić.”

Prezydent dodał, że ruchy takie jak te wykonane przez Apple i Microsoft, a także ewentualne przepisy na poziomie stanowym i federalnym, “ułatwią milionom Amerykanów naprawę elektroniki zamiast płacenia ręki i nogi za naprawę lub po prostu wyrzucania urządzenia.”

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.