Biden podpisuje ustawę blokującą Huawei i ZTE przed otrzymywaniem licencji FCC

Prezydent USA Joe Biden podpisał ustawę o bezpiecznym sprzęcie, która blokuje firmom takim jak Huawei i ZTE otrzymywanie licencji sieciowych. Nowe przepisy oznaczają, że FCC (Federalna Komisja Łączności) nie może już rozważać żadnych aplikacji dla sprzętu sieciowego, które mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego, Reuters zgłosiła. 

Dzięki temu środkowi FCC nie może już wydawać ani przeglądać licencji firmom na liście “objętych sprzętem lub usługami FCC.”Został on przyjęty w głosowaniu Izby 420-4 i zatwierdzony jednogłośnie przez Senat USA w zeszłym miesiącu. “Ustaliliśmy już, że ten sprzęt stanowi niedopuszczalne zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa narodowego, więc zamknięcie tego, co nazwałem” luką w Huawei”, jest dla nas odpowiednim działaniem ” – powiedział Brendan Carr, Komisarz FCC. 

Ustaliliśmy już, że ten sprzęt stanowi niedopuszczalne zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa narodowego, więc zamknięcie tego, co nazwałem “luką w Huawei”, jest dla nas właściwym działaniem.

W ubiegłym roku FCC oficjalnie określiła ZTE i Huawei jako zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego, stwierdzając, że firmy mają bliskie powiązania z chińską Partią Komunistyczną. Jednak nadal mogli ubiegać się o licencje, o ile nie były zaangażowane żadne fundusze federalne. W tym celu Carr naciskał ustawodawców na uchwalenie ustawy o bezpiecznym sprzęcie. 

“Po ustaleniu, że Huawei lub inny sprzęt stanowi niedopuszczalne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego, nie ma sensu zezwalać na zakup tego samego sprzętu i umieszczanie go w naszych sieciach komunikacyjnych, o ile nie są zaangażowane dolary federalne. Obecność tych niepewnych urządzeń w naszych sieciach jest Zagrożeniem, a nie źródłem finansowania używanego do ich zakupu” – powiedział Carr w marcu. 

Na początku tego roku FCC uruchomiła program “rip and replace” o wartości 1,9 miliarda dolarów, który ma pomóc nam zastąpić Sprzęt Huawei i zte, z których mogą korzystać. Członek domu Steve Scalise w zeszłym tygodniu, że “Huawei i ZTE” są prawdopodobnie dwie najbardziej znane firmy, które nadal mają dużo sprzętu tam, gdzie dane Amerykanów działa w tych sieciach.”

Huawei nie skomentował jeszcze przepisów, ale zeszłego lata nazwał proponowaną zmianę FCC ” błędną i niepotrzebnie karaną.”Oczekuje się, że Joe Biden porozmawia z chińskim liderem Xi Jinping w” wirtualnym szczycie ” wstępnie ustawionym na przyszły poniedziałek. 

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.