Miliarder Yusaku Maezawa jedzie na ISS przed podróżą dookoła Księżyca

Japoński miliarder Yusaku Maezawa wyrusza na próbę swojej przyszłej podróży dookoła Księżyca. Zamierza spędzić 12 dni na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wraz ze swoim asystentem, Yozo Hirano, który udokumentuje podróż.

Wraz z kosmonautą Aleksandrem Misurkinem, para wyruszy na ISS statkiem kosmicznym Sojuz MS-20 obsługiwanym przez Rosyjską Agencję Kosmiczną Roscosmos. Start zaplanowano na 2: 38 AM ET 8 grudnia.

Maezawa trenuje do wyjazdu od 100 dni. Jego pobyt na ISS jest kolejnym dowodem na to, że cywilne podróże na stację kosmiczną stają się coraz bardziej powszechne. Według Agence France-Presse, on i jego asystent będzie pierwszym kosmicznym turystą, który odwiedzi ISS od ponad dekady, choć Roscosmos wziął tam reżysera i aktora w październiku, aby nakręcić film fabularny w kosmosie po raz pierwszy.

Miliarder ogłosił w marcu, że szuka ośmiu innych osób, aby dołączyć do niego w jego tygodniowej podróży księżycowej, która jest wstępnie ustawiona na 2023. Wszystko pójdzie dobrze, on i jego koledzy z załogi staną się pierwszymi księżycowymi turystami SpaceX. Mazewa, który wykupił wszystkie miejsca w samolocie, stał się znany z prezentów. Na początku 2019 roku obiecał rozdać ponad $900,000 osobom, które go przekazały. To doprowadziło go do rozbicia rekordu retweet Twittera za pomocą jego doskonałego uchwytu, @yousuck2020.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.