Blizzard buduje grę survivalową na PC i Konsole

Blizzard, studio odpowiedzialne za Overwatch, Diablo i World of Warcraft, wkracza w nowy gatunek z zapowiedzią, że pracuje nad grą survivalową. Wydaje się, że projekt jest na wczesnym etapie rozwoju, więc nie oczekuj gotowego produktu (lub nawet splashy trailer) W najbliższym czasie, ale warto zauważyć, że wydawca bawi się świeżą mechaniką i nowymi światami.

W opublikowanym przez Blizzarda poście o grze survival będzie to ” miejsce pełne bohaterów, których jeszcze nie poznaliśmy, historii, których jeszcze nie opowiedzieliśmy, i przygód, które jeszcze trzeba przeżyć. Ogromna sfera możliwości, czekająca na odkrycie.”Więc, tak, na razie wszystko jest niejasne.

Studio potwierdziło jeden szczegół na temat projektu: będzie on dostępny na ” PC i konsoli.”Trudno powiedzieć, czy użycie pojedynczej “konsoli” jest prorocze — przecież Microsoft właśnie ogłosił plany zakupu Activision Blizzard, a wieloplatformowa przyszłość jego gier jest niepewna. Działając jako spółka zależna Microsoftu, możliwe jest, że Blizzard zbuduje grę tylko na konsole Xbox, pozostawiając PlayStation i graczy Switch w tyle.

Prawdopodobnie miną co najmniej rok, zanim dowiemy się o szczegółach platformy i konkretnych informacjach na temat gry, ale Blizzard chce zatrudnić garstkę osób z dziedziny sztuki, projektowania i inżynierii, aby wypełnić zespół. 

Activision Blizzard stoi obecnie przed pozwem i kilkoma dochodzeniami w sprawie zarzutów systemowej dyskryminacji ze względu na płeć i molestowania seksualnego w studiu, w którym dyrektor generalny Bobby Kotick był odpowiedzialny przez ostatnie 30 lat. Jeden z pracowników Blizzarda ujawnił swoje doświadczenie, mówiąc, że ” była poddawana niegrzecznym komentarzom na temat [jej] ciała, niechcianych zachowań seksualnych, niewłaściwie dotykana, poddawana Imprezom zespołowym z alkoholem i cube crawlom, zapraszana do swobodnego seksu z [jej] przełożonymi i otoczona kulturą Bractwa, która jest szkodliwa dla kobiet.” 

Szef Blizzarda Mike Ybarra obiecał w zeszłym tygodniu odbudować zaufanie do studia i ustanowić “bezpieczne, integracyjne i kreatywne środowisko pracy”, gdy przejdzie do listy Microsoftu.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.