Blok oficjalnie buduje “otwarty system wydobycia Bitcoin,” mówi założyciel Jack Dorsey

Założyciel bloku Jack Dorsey ogłosił na Twitterze, że firma oficjalnie buduje otwarty system wydobywania bitcoin. Dorsey po raz pierwszy ogłosił w październiku ubiegłego roku, że dostawca płatności cyfrowych, wtedy znany jako Square, rozważa pracę nad projektem, jeszcze przed przemianowaniem się. Jeśli dobrze pamiętasz, Square zmienił nazwę na Block, aby połączyć swoje usługi i lepiej reprezentować przyszłość swojej działalności w zakresie kryptowalut i technologii blockchain. 

Teraz dyrektor generalny Block ds. sprzętu, Templeton Thomas, ujawnił więcej szczegółów na temat początkowych dyskusji firmy dotyczących projektu. Na Twitterze Thomas powiedział, że blok ma na celu ” uczynić Górnictwo bardziej rozproszonym i wydajnym pod każdym względem, od zakupu, do skonfigurowania, do konserwacji, do górnictwa.”W związku z tym Block zidentyfikował problemy i wyzwania techniczne związane z tym procesem, począwszy od dostępności, ponieważ platformy są trudne do znalezienia i są drogie . Block musi znaleźć sposób, aby uczynić je bardziej dostępnymi, aby móc osiągnąć swój cel. 

Firma chce również zbudować niezawodny system, który rozwiązuje bieżące problemy związane z rozpraszaniem ciepła i pyłem. Dodatkowo, Block stara się znaleźć właściwą równowagę między wydajnością a innymi czynnikami, takimi jak upewnienie się, że platforma jest wydajna przy niskim zużyciu energii. Thomas powiedział, że Block zastanawia się również, których partnerów należy wziąć pod uwagę w projekcie i już zaczął budować podstawowy zespół inżynierów, aby pracować nad rozwiązaniami i odpowiadać na wszystkie pytania. 

Dorsey jest wielkim zwolennikiem kryptowaluty i nawet raz powiedział, że wierzy, że bitcoin kiedyś zastąpi dolara. Blok zainwestował dużo w kryptowaluta i podobno posiada 8,027 bitcoins lub około US $ 338 milion, w oparciu o aktualną wartość.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.