BMW wyciąga funkcje ekranu dotykowego z niektórych modeli wśród braku chipów

Globalny niedobór chipów wpłynął na wszystkie branże w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Producenci samochodów są wśród tych, którzy poczuli wpływ, a wielu spowalnia produkcję. Jednym z takich przedsiębiorstw jest BMW, które podejmuje inne środki w celu ograniczenia stosowania krzemu i utrzymania obecnego poziomu produkcji w obliczu kryzysu. Potwierdziło to Autoblog że tymczasowo usuwa funkcje ekranu dotykowego z kilku modeli.

Na razie modele BMW Serii 3, X5, X6, X7 i Z4 będą dostarczane bez sterowania ekranem dotykowym. BMW Serii 4 Coupe, Cabrio i Gran Coupe (ale nie i4 EV) na razie stracą również funkcje ekranu dotykowego.

Właściciele tych modeli będą musieli korzystać z kontrolera iDrive konsoli środkowej, aby poruszać się po systemie infotainment. Jeśli otrzymasz model bez sterowania dotykowego, kiedy powinien go mieć, otrzymasz kredyt w wysokości $ 500 z powodu ” usunięcia ekranu dotykowego.”

Tymczasem, zgodnie z postem na forum Bimmerfest, modele te nie będą miały asystenta zapasowego BMW, jeśli właściciele zdecydują się na Pakiet asystenta parkowania. Funkcja ta może automatycznie odwrócić samochód wzdłuż ścieżki, wzdłuż której wjechał w miejsce. Engadget skontaktował się z BMW, aby uzyskać więcej informacji, w tym, czy zrekompensuje kierowcom, którzy spodziewaliby się dostępu do tej funkcji.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.