BMW twierdzi, że osiągnęło cel dostarczenia miliona “zelektryfikowanych” pojazdów

Dwa lata temu BMW dostarczyło swój 500-tysięczny zelektryfikowany pojazd (w tym pojazdy elektryczne i hybrydy), obiecując dostarczenie miliona sztuk w ciągu dwóch lat. Teraz firma ogłosiła, że osiągnęła ten cel, dostarczając milionowy zelektryfikowany pojazd, iX XDRIVE40 SUV (pokazany powyżej), do Klienta w Europie. Obiecuje również podwoić tę liczbę do dwóch milionów w przyszłym roku, przy jednoczesnym dostarczeniu dwóch milionów w pełni elektrycznych pojazdów elektrycznych do 2025 roku. 

BMW było pionierem w kategorii czystej energii elektrycznej dzięki modelom I3 i I8 EVs, ale od tego czasu powoli rozwijało swoją ofertę. W związku z tym większość jego zelektryfikowanej sprzedaży była hybrydowa, a nie czysta EV. (Termin “zelektryfikowany” obejmuje na ogół zarówno PHEVs, łagodne hybrydy i EVs. W 2021 roku BMW sprzedało na całym świecie 59 688 pojazdów elektrycznych i 171 887 pojazdów hybrydowych typu plug-in CleanTechnica. W 2020 roku sprzedano 192 646 pojazdów plug-in, w tym PHEVs i EVs, InsideEVs zgłoszono. 

W tym roku firma wprowadziła na rynek amerykański modele I4 sedan i iX SUV pure electric, ale trafiły one do sprzedaży dopiero w zeszłym miesiącu. Oferuje również cztery Phevy, w tym wersje modeli 7, X5, 3 i 5. W przyszłym roku BMW doda w pełni elektryczne BMW Serii 7 i X1, a także do 2023 roku BMW Serii 5 O Dużej Pojemności. Planuje mieć “około dziesięciu milionów pojazdów w pełni elektrycznych na drogach” do 2031 roku.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.