Dynamicznie rozwijająca się gospodarka freelance napędza walkę reklamową wśród marek szukających pracy

Wychodząc poza marketing szeptany

W przeszłości Working Not Working, który liczy marki takie jak Apple, Google i Airbnb jako swoich najlepszych klientów, polegał przede wszystkim na word-of-mouth, aby rozwinąć swoją platformę do kreacji wysokiego poziomu 1,000, gotowych do ról, w tym reżyserów anime, fotografów i ilustratorów. Pracodawcy płacą roczną lub miesięczną składkę członkowską, aby uzyskać dostęp do puli talentów Working Not Working. Jednak w tym roku firma koncentruje się na poszerzaniu swojej puli talentów, a to oznacza prowadzenie marketingu po raz pierwszy, powiedział Gignac. Poprowadzi pierwszą kampanię marketingową, Krótki film, który będzie prowadzony na kanałach cyfrowych, takich jak YouTube. 

“Tak długo szeptaliśmy o naszej marce—teraz mamy możliwości i czujemy się zobowiązani” – powiedział Gignac.

Waters opuściła Instagram dla Upwork na początku tego miesiąca, ponieważ widziała szansę na rozwój 20-letniej marki poza jej niską świadomością w czasie, gdy rynki talentów są wściekłe. Firma Upwork, która ma solidny wewnętrzny zespół współpracujący z zewnętrznymi agencjami, zadebiutowała w listopadzie kampanią krajową. Seria filmów, kampania “idealne dopasowanie” skupiała się na tym, jak Upwork może rozwiązać braki talentów w firmach. W tym roku Waters spodziewa się dużej inwestycji marketingowej—szczególnie w czasach, gdy rosną również przychody. W ostatnim kwartale Upwork odnotował wzrost przychodów o 32% do 128,1 mln USD.

“Będziemy skłaniać się do marketingu”, powiedziała, zauważając, że Upwork rozwija również nowe linie produktów. “Ponieważ mamy jednocyfrową świadomość, mamy taką możliwość-tak dużo miejsca na wzrost nie tylko tego, ile ludzie myślą o nas i uważają nas, ale także dla ludzi, którzy nas znają i kochają, aby móc wprowadzić ich do naszego portfolio produktów.”

Fiverr, spółka publiczna, która rozpoczęła działalność w Izraelu, nadal wlewa więcej do marketingu od przechodzenia do głównego nurtu w zeszłym roku z pierwszą reklamą Super Bowl. Podczas gdy firma nie planuje spotu game day 2022, “inwestuje znacząco” w marketing, taki jak telewizja, według Duncana Birda, wiceprezesa ds. marketingu marki i Cyfryzacji.

Spot 2021 Super Bowl umieścił Fiverr jako źródło informacji dla małych firm, żartobliwie nawiązując do firmy Four Seasons Total Landscaping, wykorzystywanej w niesławnej konferencji prasowej Rudy ‘ ego Giulianiego podczas wyborów prezydenckich w 2020 roku. Reklama “przekroczyła oczekiwania”, powiedział Bird, zwłaszcza, że Fiverr prowadził kampanię w mediach społecznościowych w połączeniu z Big Game spot. Po tej reklamie pojawiła się kampania “coś z niczego”, która pokazuje, jak ludzie mogą realizować swoje marzenia. W tym miesiącu kampania rozszerza się na reklamy out-of-home, w tym reklamy cyfrowe i ręcznie malowane reklamy w Nowym Jorku. Fiverr eksperymentuje również z influencer marketingiem i podcastami. 

“Zawsze staramy się eksperymentować z naszym marketingiem i upewniamy się, że się uczymy—to jedna z naszych wielkich umiejętności jako firmy, że nie znajdujemy czegoś i ciągle to powtarzamy” – powiedział Bird, zauważając, że większość marketingu odbywa się wewnętrznie. “Chcemy być plakatowym dzieckiem, bo to jest sposób na pracę.”

Jak na razie strategia się opłaca. Fiverr odnotował przychody w trzecim kwartale w wysokości $74.3 milion, 42% wzrost w porównaniu do poprzedniego okresu. Spółka podaje wyniki za IV kwartał w lutym.