Bose QuietComfort 45 recenzja / Engadget

Jeśli nie jest zepsuty, nie naprawiaj go.

Bose zrobił dokładnie to ze swoją linią słuchawek QuietComfort z redukcją szumów-i nie bez powodu. QC35 i QC35 II wyznaczają poprzeczkę aktywnej redukcji szumów (ANC) w przypadku bezprzewodowych puszek dousznych. Bose ‘ s potężny ANC blokuje więcej otoczenia ryk niż prawie wszystkie konkurencji i niezawodne kontrole QuietComfort oznaczało, że były one radość używać na długich lotach. Mimo to, QC35 II zadebiutował w 2017 roku, a technologia postępuje dużo od tego czasu. Mimo to Bose zdołał utrzymać większość tego, co sprawiło, że linia była tak popularna, jednocześnie dokonując kilku drobnych aktualizacji z QuietComfort 45 ($329). Jak się okazuje, nie potrzebujesz wymyślnych nowych funkcji, aby twoje słuchawki były wyjątkowe.

Plusy

  • Czysty i zrównoważony dźwięk
  • Ulepszone ANC
  • Długa żywotność baterii
  • Wygodny jak zawsze

Wady

  • Design jest tym, czym jest
  • Brak automatycznego wstrzymywania
  • Łączność z wieloma urządzeniami może być frustrująca

Projekt

Jeśli chodzi o estetykę, nie ma tu prawie nic nowego. Bose był jasny, że ideą było utrzymanie znaku towarowego serii QuietComfort nienaruszone. Firma usunęła zakładki wokół nauszników, aby oczyścić rzeczy, i zamknęła otwarte przestrzenie, aby uzyskać gładszy wygląd. Zamienił również port micro-USB na nowoczesne ładowanie USB-C. Ogólnie jednak można łatwo pomylić qc45 z parą słuchawek QC35 lub QC35 II.

Nauszniki qc45 nadal obracają się i składają, co ułatwia przechowywanie, a zarówno nauszniki, jak i pałąk pozostają miękkie i amortyzujące. Po prawej stronie suwak zasilania i parowania znajduje się na zewnątrz nausznika, podczas gdy elementy sterujące na pokładzie znajdują się wzdłuż tylnej krawędzi. Te fizyczne przyciski umożliwiają odtwarzanie / wstrzymywanie, odbieranie połączeń, pomijanie utworów i regulowanie głośności. W tym samym miejscu po lewej stronie, co kiedyś Google Assistant i Alexa przycisk teraz cykli między aktywnej redukcji szumów (tryb cichy) i dźwięku otoczenia (Aware mode). Jeśli naciśniesz ten przycisk podczas połączenia, wyciszy mikrofony. Nadal możesz przywołać wybranego asystenta, ale teraz możesz to zrobić, przytrzymując środkowy przycisk wielofunkcyjny po prawej stronie.

Galeria: Bose QuietComfort 45 opinii / 11 Zdjęć

Galeria: Bose QuietComfort 45 opinii / 11 Zdjęć

Jeśli chcesz coś, co jest nieco mniej” tata w podróży służbowej ” klimat, ale nadal pragnienie jakości dźwięku Bose i kotlety ANC, będziesz chciał spojrzeć na Bose 700 (więcej na tych w nieco). Te mają bardziej nowoczesny design. Jednak celem serii QuietComfort jest zapewnienie komfortu przez wiele godzin, jednocześnie blokując świat. Qc45 nadal to robi dzięki lekkiej konstrukcji, która jest łatwa w pakowaniu i jest doskonałym towarzyszem podróży.

Oprogramowanie i funkcje

Podobnie jak inne słuchawki i słuchawki Bose, QuietComfort 45 współpracuje z aplikacją muzyczną firmy. Oprogramowanie nie oferuje wiele pod względem dostosowywania, ale poprowadzi Cię przez pokładowe elementy sterujące, wyświetli żywotność baterii, umożliwi zmianę trybów ANC i przełączanie między podłączonymi urządzeniami Bluetooth. Dostępny jest również suwak głośności i podstawowy kontroler mediów, których prawdopodobnie nie potrzebujesz. Co jesteś w staniedjust rzeczywiście się przydaje. Możesz wybierać pomiędzy czterema poziomami głosu własnego lub ilością siebie, którą słyszysz w słuchawkach podczas połączeń (off, low, medium i high). To pomaga być mniej shouty na Zoom, co jest zawsze miłe. Można również dostosować, jak długo QC45 będzie siedzieć bezczynnie, zanim automatycznie wyłączy się, aby oszczędzać baterię.

Billy Steele / Engadget

To naprawdę to. Bose nie oferuje możliwości dostosowania korektora, a nawet wyboru ustawień wstępnych, aby dostosować profil dźwięku. Zamiast tego, QC45 jest wyposażony w funkcję aktywnego korektora zoptymalizowanego pod kątem głośności, która automatycznie dostosowuje wzloty i upadki, aby utrzymać wydajność na wszystkich poziomach. Naprawdę nie ma potrzeby przypisywania żadnej z elementów sterujących i funkcji, takich jak Automatyczne wstrzymywanie lub rozpoznawanie głosu, nie są dostępne. Oznacza to, że aplikacja muzyka jest potencjalnie coś odwiedzisz podczas wstępnej konfiguracji, i nigdy więcej.

Na koniec jest jedna rzecz z łącznością z wieloma urządzeniami, którą uznałem za frustrującą. QC45 można podłączyć zarówno do telefonu i komputera w tym samym czasie. W ten sposób, gdy pracujesz, jesteś dostrojony na Slack i Spotify, ale słuchawki automatycznie przełączają się, gdy otrzymasz połączenie. Jednak po zakończeniu połączenia qc45 pozostaje podłączony do telefonu i musisz dotknąć, aby przywrócić komputer do aktywnego strumienia. Jest to mała uciążliwość, ale gdy konkurenci robią to automatycznie, wystaje.

Jakość dźwięku

Być może rozważasz zestaw słuchawek Bose tylko dla ich kotletów z redukcją szumów, ale nie zapominaj o jakości dźwięku. Firma ma przyzwoite osiągnięcia ze strojeniem, zazwyczaj oferując ciepły, zrównoważony dźwięk z dobrą klarownością, która podkreśla szczegóły muzyki. Kontynuuje to QuietComfort 45, ponieważ te słuchawki dobrze radzą sobie ze wszystkimi gatunkami, oferując ostre tony wysokie, solidne średnice i głęboki bas, gdy wymaga tego piosenka. Tuning tutaj jest bardziej równomierny niż to, co Sony oferuje w swoim flagowym modelu, więc nie oczekuj Boom low-end.

To powiedziawszy, jest dużo basu na albumy takie jak Run The Jewels” RTJ4 i Chvrches” Screen Violence. Różnica z Bose jest to, że niski koniec nie ma tej samej głębokości lub szczegółów, jak inne zestawy. Linie basowe “Walking In The Snow” i “Asking for a Friend” nie droczą się ani nie oscylują z tą samą wciągającą jakością, co konkurencja. Dzięki bardziej zbalansowanemu strojeniu i dzięki temu, jak dobrze radzą sobie z detalami, QC45 nadaje się do wszystkich gatunków-od metalu po bluegrass i wszystko pomiędzy. Mogą stać się głośne, gdy ich potrzebujesz, a głębokość jest wystarczająca, aby utrzymać rzeczy z pozorów płaskich lub nudnych.