Proces o dyskryminację Byrona Allena przeciwko McDonald ‘ s może być kontynuowany

Sędzia federalny utorował drogę Byronowi Allenowi do pozwu o dyskryminację w wysokości 10 miliardów dolarów przeciwko McDonald ‘ s, zaprzeczając prośbie giganta fast-food o odrzucenie pozwu po tym, jak wcześniejsza skarga Allena została oddalona.

Ostatni wniosek McDonald ‘ s USA został odrzucony “za niewłaściwe odsyłacze do materiałów poza pismem procesowym” – napisał w swojej decyzji w sprawie stycznia sędzia Sądu Rejonowego USA Fernando M. Olguin. 21, która nakazała McDonald ‘ s albo odpowiedzieć na pozew Allena, albo złożyć wniosek nie później niż w ten piątek, stycznia. 27. Pozew został oddalony w listopadzie z powodu braku wystarczających dowodów.

W samym sercu postępowania, które zostały wniesione w imieniu Entertainment Studios i The Weather Group, dwóch firm zarządzanych przez Allena, jest twierdzenie, że McDonald ‘ s angażuje się w Schematy rasowych stereotypów i regularnie odmawia prowadzenia interesów z czarnymi firmami medialnymi w swojej branży reklamowej.

“Z niecierpliwością czekamy na przedstawienie naszych ogromnych dowodów w sądzie, które udowodnią systemowy rasizm w McDonald ‘s”, powiedział Allen, CEO Allen Media Group, w oświadczeniu.

McDonald’ s odpowiedział na wyrok, nazywając go proceduralnym i potwierdzając, że “nadal wierzy, że roszczenia powoda są bezpodstawne.”

Oryginalny pozew Allena, który został złożony w maju 2021 r., twierdził ,że z jego “około 1,6 miliarda dolarów rocznego budżetu na reklamę telewizyjną, McDonald’ s wydaje rocznie mniej niż około 5 milionów dolarów na media należące do Afroamerykanów i odmówił reklamowania się w Entertainment Studios networks lub kanale pogodowym od czasu przejęcia sieci przez Allena w 2018 r.”

Pierwszy pozew został odrzucony przez sędziego Olguina pod koniec listopada, który powiedział wtedy, że powodowie w sprawie nie przedstawili wystarczających dowodów, aby udowodnić swoje roszczenia, chociaż pozwolili Entertainment Studios i The Weather Group Na ponowne złożenie wniosku.

Nie przegap najnowszych wiadomości. Zapisz się do newsletterów Ad Age tutaj.