Kampania przedstawia Powstańców Kapitolu jako czarnych rok po zamieszkach

Koszulki zadebiutują w kampanii na Instagramie w stylu katalogowym, w której będą noszone na całym Kapitolu i w całym Waszyngtonie. obrazy zachęcą ludzi do zakupu koszul lub bluzów z kapturem, które będą sprzedawane odpowiednio w cenie 37 i 38 USD, za pośrednictwem strony internetowej stworzonej na potrzeby kampanii. Część wpływów trafi do funduszu.

Wskazówki kontekstowe

Według Anthony ‘ego O’ Neilla, dyrektora kreatywnego w GS&P, celem jest stworzenie rozmowy z jak największą liczbą osób.

“Kiedy zaczęliśmy pracować nad tym, nikt nie został oskarżony”, powiedział O ‘ Neill. “Statystyki na plecach koszulek naprawdę wymuszają punkt, który staramy się osiągnąć. Nie mówimy tylko, że gdyby byli czarni, już by nie żyli. Mówimy, że nawet przy rutynowym zatrzymaniu ruchu, na przykład, istnieją dwie Ameryki. Myślę, że gdziekolwiek byłeś tego dnia, prawdopodobnie zadałeś sobie pytanie z tyłu głowy: “a gdyby były czarne? i mam nadzieję, że to stworzy rozmowę.”

Czarni ludzie pokazani na ubraniach nie mają fizycznego podobieństwa z przywołanymi buntownikami, ale używając wskazówek kontekstowych, widzowie mogą rozpoznać, do kogo są porównywani.