Czy brukselka zombie ITV i Veg Power może przekonać dzieci do jedzenia więcej warzyw i odeprzeć zakaz reklamy?

Zauważyłam kiedyś, że sprzedaż żywności “roślinnej” jest plateauing, konsumenci coraz zmęczony smak mięsa-lubi, które nie wydają się kosztować mniej niż mięso być może.

Czy można uzyskać zmęczenie roślin? Każdy program kulinarny lub kolekcja przepis wydaje się major na nich i nie tylko dlatego, że jakoś przetrwał ” veganuary.”David Attenborough również odkrywa Sekretne życie sałaty na falach radiowych.

Dzieci to oczywiście inna sprawa, a na pierwszy rzut oka nie ma co nie lubić związku między ITV a innymi nadawcami komercyjnymi i czymś, co nazywa się Veg Power, co ma na celu zachęcenie ludzi do jedzenia większej ilości warzyw (cóż, dowolnych warzyw.)

Do czwartej kampanii ITV i Veg Power dołączyli adam & eveDDB, który oczywiście miał dużo zabawy z “zjedz je, aby je pokonać”, Wegetariańskie Zombie bombardujące ludzi brukselką. Dopóki dzieci ich nie zjedzą.

Susie Braun, dyrektor ds. celów społecznych w ITV, mówi: “dbanie o to, aby nasze dzieci dobrze się odżywiały, nigdy nie było ważniejsze, a najlepszym sposobem na to jest sprawić, by było zabawnie. “Jedz je, aby je pokonać” okazał się niezwykle skutecznym sposobem zmiany wyborów żywieniowych dzieci i ITV jest dumny, że po raz kolejny za tym stoi.”

Verica Djurdjevic, Chief revenue officer w Channel 4, mówi: “”zjedz je, aby je pokonać” był fantastycznym sukcesem i przyniósł niesamowite wyniki. Channel 4 jest zachwycony, że jest częścią tak ważnej misji, która ma realny wpływ na życie i samopoczucie dzieci. Wprowadzenie zdrowego odżywiania od samego początku nie tylko oznacza, że dzieci otrzymują więcej witamin i błonnika do swojej diety, ale pomaga rozwijać zdrowe nawyki żywieniowe, które będą trwać całe życie.”

Dyrektor finansowy C4 nie będzie zupełnie nieświadomy, że rośnie presja, aby zakazać wszystkich reklam produktów HFSS (o wysokiej zawartości tłuszczu, cukru i soli) z fal radiowych (jest już przełom w miejscu.)

Jeden z tych, gdzie trzeba przeczytać drobnym drukiem przed wydaniem zbyt wielu pochwał.

Ale A & E odwaliło kawał dobrej roboty. Dzieci chętnie jedzą warzywa? Może więcej szans na spotkanie z zombie.

Maa creative skala: 7,5.