Cannes Lions powróci osobiście we Francji w 2022 roku

Międzynarodowy Festiwal twórczości Cannes Lions ogłosił, że odbędzie się osobiście w przyszłym roku na południu Francji.

Pomimo trwającej pandemii w Europie i utrzymujących się ograniczeń w podróżach międzynarodowych, coroczna impreza branżowa odbędzie się w dniach 20-24 czerwca, według organizacji. Będzie to festiwal “hybrydowy”, z osobistymi wydarzeniami odbywającymi się w Cannes, a także dostępem cyfrowym dla uczestników. Cannes Lions będzie otwarty dla zgłoszeń i rejestracji w styczniu. 20, 2022.

Subskrybuj Ad Age teraz, aby otrzymywać najnowsze wiadomości i analizy branżowe.

“Nie możemy się doczekać, aby zjednoczyć przemysł i ponownie zjednoczyć społeczność”, powiedział przewodniczący Cannes Lions Phil Thomas w oświadczeniu. “W miarę jak świat się zmienia i zmienia, wiemy, że nasza rola jako organizatorów konferencji musi ewoluować. Budowanie Cannes Lions jako hybrydowego Festiwalu pozwoli nam nadal docierać do naszej rozszerzonej kreatywnej społeczności, którą powitaliśmy poprzez nasze inicjatywy cyfrowe w ciągu ostatnich 18 miesięcy.”  

Zdalne wczesne osądzanie

Sędziowanie będzie połączeniem wirtualnego i osobistego. Jury ukończy początkowe etapy sędziowania zdalnie, a następnie spotka się w Cannes, aby podjąć ostateczne decyzje podczas festiwalu, jak twierdzi rzeczniczka Cannes Lions.

“Powrót Festiwalu do Cannes oznacza, że po raz kolejny możemy osobiście połączyć naszych jurorów”, powiedziała Susie Walker, wiceprezes ds. nagród i insight w Cannes Lions. “Nie możemy się doczekać dyskusji i spostrzeżeń, kiedy nasze jury dogłębnie zagłębi się w pracę i wyznaczy globalny punkt odniesienia w dziedzinie kreatywnej doskonałości.”

Cannes powiedział również, że plany dotyczące festiwalu opierają się na członkostwie Lions, jego subskrypcyjnej, cyfrowej ofercie uruchomionej w marcu 2020 r., która obecnie ma ponad 10 000 członków. Dyrektor zarządzający organizacji, Simon Cook, powiedział również, że 2022 będzie jego “najbardziej zrównoważonym” festiwalem. 

“Kładziemy fundamenty pod budowę celowego festiwalu, który pozwala naszej społeczności połączyć się w znaczący sposób”, powiedział Cook w oświadczeniu. “Dzięki wysoko dobranym treściom, możliwościom tworzenia sieci społecznościowych i inicjatywom ustalającym program, Cannes Lions będzie corocznym forum dla globalnego przemysłu, aby rozwiązać najbardziej palące problemy, z którymi stoi obecnie przemysł i świat. W ten sposób zrównoważony rozwój jest dla nas najważniejszy—podobnie jak dla przemysłu—i zobowiązaliśmy się do wdrożenia programu zrównoważonego rozwoju.”