Canon zmuszony do wysyłania “podróbek” wkładów atramentowych z powodu braku chipów (aktualizacja)

Producenci drukarek od dawna używali chipów, aby udaremnić sprzedaż wkładów atramentowych innych firm i nakłonić cię do własnych produktów, ale teraz odczuwają żądło tych ograniczeń. Rejestr oraz USA Today Uwaga Firma Canon musiała wysyłać kasety z tonerem bez chipów zabezpieczających przed kopiowaniem z powodu bieżących braków. To z kolei doprowadziło do tego, że niektóre drukarki wielofunkcyjne ImageRunner nieprawidłowo oznaczały oficjalne kartridże jako podróbki-Firma Canon powiedziała nawet właścicielom drukarek, jak ominąć ostrzeżenia i poradzić sobie z wykrywaniem uszkodzonego poziomu tonera.

Poprosiliśmy Canona o komentarz. Niektórzy użytkownicy stwierdzili, że napotkali podobne problemy z drukarkami HP, ale firma ta nie potwierdziła bezpośrednio ani nie zaprzeczyła problemom w oświadczeniu Rejestr. Zamiast tego HP powiedział, że używa “zróżnicowanej na całym świecie” sieci dostaw, aby pozostać “zwinnym i elastycznym” pośród niedoborów chipów.

Problem z drukarką ilustruje jedną z powszechnych skarg dotyczących zarządzania prawami cyfrowymi (DRM) i innych systemów ochrony przed kopiowaniem: powodują problemy w momencie, gdy ich projektanci nie mogą zaoferować pełnego wsparcia. Wystarczy zapytać ludzi, którzy kupili muzykę związaną np. z PlaysForSure Microsoftu. Wątpliwe jest, aby Canon, HP lub inni w najbliższym czasie upuścili swoje chipy DRM, ale ten incydent nie pomoże ich sprawie.

Aktualizacja 1/12 13: 05 ET: Canon powiedział Engadget jego celem było “ograniczenie możliwych zakłóceń” dla klientów, a to obejmowało wysyłkę kaset z tonerem bez chipów anty-knockoff. Firma podkreśliła, że samych wkładów nie brakuje — amerykańscy klienci nadal mieli ” ciągłą dostawę.”Możesz przeczytać pełne Oświadczenie poniżej.

Chociaż globalny niedobór komponentów półprzewodnikowych nadal ma wpływ na wiele branż, naszym priorytetem jest ograniczenie możliwych zakłóceń dla naszych klientów. Podobnie jak w przypadku wszystkich producentów, stale monitorujemy nasz łańcuch dostaw, aby przewidywać i przygotowywać się na wszelkie potencjalne zakłócenia i podejmujemy kroki, aby poradzić sobie z sytuacją, takie jak dostosowywanie projektów produktów. Jednym z przykładów tego są kasety z tonerem dla niektórych naszych urządzeń MFP (imageRUNNER / imageRUNNER ADVANCE), ponieważ obecnie mamy do czynienia z niedoborem Chipa zamontowanego wewnątrz kasety z tonerem, aby monitorować pozostały poziom tonera. Nie brakuje samej kasety z tonerem-brakuje chipa, który znajduje się wewnątrz kasety z tonerem. W związku z tym wysyłamy teraz kasety z tonerem do niektórych naszych urządzeń MFP bez tego chipa, aby zapewnić ciągłe dostawy materiałów eksploatacyjnych dla naszych Klientów Canon w USA. Wydaliśmy również wskazówki dotyczące instalacji nowych kaset z tonerem i zarządzania nimi.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.