Carhartt potwierdza mandat szczepionkowy mimo sprzeciwu mediów społecznościowych

Decyzja Carhartt o dalszym wymaganiu od swoich pracowników szczepień przeciwko COVID-19 doprowadziła do sprzeciwu mediów społecznościowych wobec marki odzieży roboczej.

Na początku tego tygodnia list wysłany do pracowników ilustrujący stanowisko Carhartta w sprawie szczepionek zaczął krążyć w mediach społecznościowych, denerwując wielu, którzy nie zgadzają się z Polityką. List został wysłany po ubiegłotygodniowym orzeczeniu Sądu Najwyższego przeciwko planowi prezydenta Bidena, który wymaga szczepionek lub rutynowych testów COVID w firmach zatrudniających ponad 100 pracowników.

List carhartta został wysłany, aby potwierdzić jego zapotrzebowanie na szczepionkę, pomimo niedawnego orzeczenia, powiedział rzecznik firmy w oświadczeniu.

“Carhartt podjął decyzję o wdrożeniu własnego mandatu dotyczącego szczepionek w ramach naszego wieloletniego zaangażowania na rzecz bezpieczeństwa w miejscu pracy. Nasz niedawny komunikat do pracowników miał wzmocnić, że orzeczenie Sądu Najwyższego nie ma wpływu na powierzony nam mandat-czytamy w oświadczeniu.

Nie przegap najnowszych wiadomości. Zapisz się do newsletterów Ad Age tutaj.

Wielu zareagowało negatywnie w mediach społecznościowych, używając tagu # BoycottCarhartt przeciwko marce, który jest popularny wśród konserwatystów. W środę po południu marka została wymieniona w ponad 60 000 tweetach.

W e-mailu rzecznik potwierdził stanowisko spółki. 

“Carhartt w pełni rozumie i szanuje różne opinie na ten temat i zdajemy sobie sprawę, że niektórzy z naszych współpracowników nie popierają tej polityki. Stoimy jednak za naszą decyzją, ponieważ uważamy, że szczepionki są konieczne, aby chronić naszą siłę roboczą ” – napisał.

Na Twitterze Carhartt był popularnym tematem, a luz był obfity.