Carolyn Everson opuszcza Instacart z powodu “niedopasowanych priorytetów”

Carolyn Everson, która dołączyła do Instacart jako prezes we wrześniu, odchodzi z aplikacji zakupów spożywczych. W piątek do partnerów marki Instacart wysłano notatkę przypisaną Ryanowi Maywardowi, wiceprezesowi Instacart ds. sprzedaży reklam, w której napisano: “istniała wyraźna rozbieżność między naszymi priorytetami a rolą, której chciała w tym momencie kariery.”

“Jej odejście było obopólną decyzją. Wierzymy, że to jest najlepsze zarówno dla firmy, jak i dla Carolyn. Była wyraźna rozbieżność między naszymi priorytetami a rolą, jaką chciała w tym momencie swojej kariery.”

Everson była zaledwie trzy miesiące pracy w Instacart, gdzie ponownie spotkał się z Fidji Simo, który został CEO aplikacji zakupy po odejściu jej roli szefa aplikacji Facebook.

“Jesteśmy wdzięczni Carolyn za jej wkład w Instacart. Jej odejście było obopólną decyzją, a nie taką, którą potraktowaliśmy lekko. Wierzymy, że jest to właściwa decyzja zarówno dla firmy, jak i Carolyn w oparciu o nasze priorytety i rolę, której szukała w tym momencie swojej kariery. Zostanie z nami do końca roku i odejdzie jako przyjaciel do firmy” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Instacart Fidji Simo

Zaledwie w zeszłym tygodniu Everson dołączył do Ad Age CMO Next jako prelegent opowiadający o swojej przyszłości w Instacart, która jest rozwijającą się aplikacją konkurującą z takimi firmami jak Amazon i Walmart.

“Po dokładnym rozważeniu i dyskusji z Fidjim podjęliśmy wspólną decyzję o zakończeniu mojej roli w Instacart pod koniec roku. Fidji i ja jesteśmy przyjaciółmi od ponad 10 lat i oboje zgodziliśmy się, że to najlepsza decyzja dla firmy i dla mnie osobiście. Wierzę w misję firmy i zespół i jestem wdzięczny za możliwość przyczynienia się do rozwoju Instacart. Zamierzam poświęcić trochę czasu, aby wymyślić, co dalej”, powiedział Everson w oświadczeniu.

Na Facebooku Everson był szefem globalnej grupy biznesowej. W Instacart planowała nadzorować większe obszary działalności, między innymi pomagając kształtować politykę korporacyjną i decyzje dotyczące zasobów ludzkich.

“Wiesz, że jedną z atrakcji w Instacart było dla mnie oczywiście, że zespół sprzedaży reklam jest częścią mojego świata i partnerstwa detaliczne”, powiedział Everson Ad Age w zeszłym tygodniu. “Ale również pozwoliło mi to naprawdę zagłębić się w kulturę i ludzi, ponieważ zespół HR zgłasza się do mnie, zespołu prawnego, Zespołu Obsługi Klienta i rozwoju biznesu.”

E-mail maywarda do partnerów e-commerce nie omówił rozbieżnych “priorytetów” Eversona z innymi częściami zespołu. Mayward właśnie powiedział: “twoje relacje z Instacart są w dobrych rękach. Będę nadal przewodził organizacjom zajmującym się sprzedażą i serwisem reklam i będę raportował do Nicka Giovanniego, naszego Dyrektora Finansowego.”

W październiku Instacart miał kolejne głośne odejście, gdy Seth Dallaire, były dyrektor ds. reklamy Amazon, odszedł jako dyrektor ds. przychodów Instacart, aby zostać dyrektorem ds. przychodów Walmart.

Everson opublikował również na Facebooku, potwierdzając, że opuszcza firmę. W nim zauważyła, że w przyszłym tygodniu przypada jej 50. urodziny. “Co do tego, co dalej, mój prezent urodzinowy dla siebie jest prawdziwą przerwą, podczas gdy marzę o tym, co dalej” – napisała w poście. “Tak, tym razem będę miał trochę czasu. Wiem, że nasz czas jest krótki na tej ziemi i Wiem, że chcę ciągle coś zmieniać i skupiać się na oświeconym przywództwie i znaczeniu budowania silnych kultur dla ludzi rozwijaj się osobiście i zawodowo.”

“Praca po prostu nie była dla niej wystarczająco duża”, powiedziała jedna osoba zaznajomiona z tą sprawą. Został wybrany na prezydenta”, ale okazał się mniej szeroki. Jest materiałem na prezesa, nie musi iść na kompromis.”

Dyrektor marketingu blisko Instacart powiedział, że nagłe odejście było szokiem i byłoby dużą stratą dla Instacart.

“Nie mogę zrozumieć”, powiedział dyrektor marketingu w dużej marce pod warunkiem anonimowości. “Carolyn po prostu chciała mieć spotkania z naszym CMO. Jestem oficjalnie oszołomiony.”