CBS zdobywa ogromne oceny dzięki grze Chiefs-Bills playoff

Cztery mecze NFL playoff w miniony weekend przyciągnęły średnio 38,2 mln widzów. najwięcej w historii ligi

Notowania wzrosły o 20% w stosunku do ubiegłego roku i wzrosły o 12% w stosunku do dwóch lat temu-poinformował we wtorek w e-mailu NFL. Liga twierdzi, że prawie połowa gospodarstw domowych korzystających ze swoich telewizorów podczas transmisji NFL oglądała cztery mecze.

Oceny są dobrą wiadomością dla gigantów mediów, takich jak CBS parent ViacomCBS Inc., Comcast Corp. ‘ s NBC, Fox Corp.and Walt Disney Co.ESPN, które poczyniły drogie długoterminowe Zakłady na popularność NFL i liczą na miliony widzów, aby przyciągnąć reklamodawców.

W tym sezonie pojawiły się obawy, że zainteresowanie widzów futbolem, najpopularniejszym sportem Ameryki, słabnie po tym, jak notowania NFL spadły rok wcześniej.

RSVP dla Ad Age ‘ s Super Bowl event w lutym. 8 at AdAge.com/InDepthSuperBowl.

Około 43 milionów widzów obejrzało zwycięstwo Kansas City Chiefs nad Buffalo Bills w telewizji CBS, co dało nadawcy najczęściej oglądany mecz Play-off w dywizji od pięciu lat.

Dzięki temu nail-gorzkie starciu na Jan. 23.Posezonowa obniżka ceny na -10%

Playoffs nadal Jan. 30 Z Chiefs gra Cincinnati Bengals i Los Angeles Rams gra San Francisco 49ers na Koi W Super Bowl zaplanowane na Luty. 13.

Subskrybuj Ad Age teraz, aby uzyskać wielokrotnie nagradzane wiadomości i informacje.

(Historia zaktualizowana o oceny z dodatkowych rozgrywek NFL)

– Bloomberg News