Świąteczne reklamy: Asda na lodzie, dobra sprawa od Vodafone

Czy w święta będą jeszcze jakieś reklamy świąteczne? Dołączając do początku listopada w tym tygodniu mamy Asda i Vodafone.

Asda wybiera się na zaszczytną trasę Magic and Sparkle z “Asda on Ice” z Havas, nawiązując do starego torvilla i Deana z ” Bolero.’

CCO Vicki (never świadomie undersold) Maguire mówi: “biorąc pod uwagę, że rodziny były zmuszone umieścić Boże Narodzenie “na lodzie” w zeszłym roku, myśleliśmy, że to było słuszne, zrobiliśmy to samo tym razem – dosłownie! Chcieliśmy zrobić coś wielkiego na nasze pierwsze świąteczne widowisko z Asda – a nie można dostać dużo większego niż Boléro, backspins i gigantyczna bombka czekoladowa na deser.”

Jest OK, całkiem ładnie zrobione i nie spada na nos (bolesne w tych okolicznościach.)

Maa creative skala: 6.

Vodafone, w międzyczasie, jest unikanie wysokich opowieści ze znanymi aktorami dla tie-up z Barnardo ma na celu złagodzenie tak zwanego ubóstwa cyfrowego z “darem połączenia” z Ogilvy, zapraszając ludzi do oddania swoich starych urządzeń z Vodafone dodając sześć miesięcy za darmo.

Bez wątpienia będzie to analizowane przez kampanistów, aby sprawdzić, czy naprawdę jest to hojność, czy chwiejność sprzedaży.

Max Taylor, dyrektor ds. konsumentów Vodafone w Wielkiej Brytanii, mówi: “w tym roku nasza świąteczna kampania ożywia radość dawania po niezwykle trudnych 18 miesiącach. Stworzyliśmy podniosłą kampanię, która wykorzystuje hojność narodu w Boże Narodzenie. Chcemy zaprosić ludzi do przyłączenia się do naszych dążeń do walki z cyfrowym ubóstwem i uczynić to z motywacyjnym i pozytywnym przesłaniem.

“Nasza kampania daje ludziom łatwy sposób na pomoc komuś w potrzebie i mamy nadzieję, że wielu znajdzie swojego wewnętrznego Mikołaja i dołączy do nas w naszym zobowiązaniu do połączenia miliona ludzi do końca 2022 roku.”

Właściwie to całkiem nieźle, ciężko pracujące 40 sekund w tym, co wydaje się dobrą sprawą.

Maa creative skala: 7,5.