Clear Channel Europe w oknie sklepu OOH

Główny właściciel mediów Out of Home Clear Channel umieścił swój europejski biznes w witrynie sklepowej, ruch, który zainteresuje europejskich gigantów medialnych, w tym JC Decaux I Global plus zwykły line-up spółek private equity.

Odchodzący dyrektor generalny William Eccleshare mówi: “uważamy, że teraz jest odpowiedni czas na zbadanie opcji dla naszej europejskiej firmy, która przyniosła znaczną poprawę wyników w zakresie przychodów w trzecim kwartale, a teraz oczekujemy, że przychody Europy w czwartym kwartale przekroczą nasze wyniki w tym samym okresie 2019 roku.”

Clear Channel jest obecnie firmą notowaną na giełdzie w USA. Scott Wells z amerykańskiego biznesu przejmuje stanowisko dyrektora generalnego w styczniu. Clear Channel był dawniej własnością mocno zadłużonego biznesu radiowego iHeartMedia. Justin Cochrane jest dyrektorem generalnym Clear Channel Europe.

Clear Channel jest obecnie trzecim co do wielkości brytyjskim graczem za Global (który kupił Exterion, posiadacza kontraktu TfL, Primesight i Outdoor Plus) i francuskim JCD. Oba mają około 30-35% rynku brytyjskiego, więc ruch na Clear Channel prawdopodobnie wymagałby sprzedaży.

High profile digital player Ocean Outdoor, który zarządza Piccadilly Lights w Londynie, może być również zainteresowany. Uważa się, że Ocean był niedoszacowanym oferentem Exterionu, zanim trafił do Global. Ocean jest skapitalizowany na 525 mln funtów, więc Clear Channel Europe byłby dużym kęsem.