Comcast nie wprowadzi limitów danych Northeast najwcześniej do 2023 roku

Abonenci Comcast w USA Northeast właśnie dostali kolejną ulgę od limitów danych, a ta może się trzymać. Według Lekkie Czytanie oraz The Verge rzecznik prasowy Comcast powiedział, że gigant kablowy nie ma teraz “żadnych planów” na egzekwowanie limitów danych internetowych w regionie przez cały 2022. Przedstawiciel stanu Andy Vargas twierdził nawet, że strategia może być na czas nieokreślony-zrozumiał, że Comcast nie ma planów przywrócenia pułapu w dowolnym momencie.

Telecom po raz pierwszy powiedział w listopadzie 2020, że rozszerzy swoją 1.2 TB Cap enforcement na północny wschód w 2021, ale opóźnił ruch o rok w lutym 2021. Dodatkowy czas miał rzekomo pomóc klientom “zaznajomić się” z czapkami, ale wielu przypisało decyzję do pushback ze strony polityków zły Comcast próbował ograniczyć (lub pobierać dodatkowe opłaty za) korzystanie z internetu podczas pandemii, gdy wielu nie ma wyboru, ale do pracy w domu.

Nie pomoże to subskrybentom, którzy nadal muszą żyć z czapkami w innych stanach. Pomoże to mieszkańcom północno-wschodniej łatwiej oddychać i może obniżyć koszty, jeśli nie chcą płacić za nadwyżki lub nieograniczoną liczbę danych. Dodatkowe opóźnienie budzi również wątpliwości co do konieczności stosowania czapek. Skoro Comcast może przez dwa lata nie egzekwować capów w wielu stanach, a rywale tacy jak AT&T mogą robić jeszcze szersze gesty, to dlaczego Capy istnieją? Ruch Comcast nie wyklucza egzekwowania w 2023 lub później, ale firma może mieć trudny czas uzasadniając ożywienie po tak długim oczekiwaniu.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.