Cream cheese crisis szansą dla marki Kraft Philadelphia

 

Spot wprowadza stronę internetową, spreadthefeeling.com, gdzie konsumenci mogą wymienić paragon na alternatywny deser na ograniczoną liczbę cyfrowych kart podarunkowych o wartości 20 USD oferowanych w grudniu. 17 i 18.

Hojna oferta firmy Kraft wiąże się z potencjalną nagrodą dla marki w postaci bogatych danych konsumenckich. Nazwy kupujących—a dzięki paragonom, co kupują-staną się znane marce i mogą być wykorzystane w spersonalizowanych promocjach i dalszym rozwoju produktu. Ta inteligencja-podobnie jak sam serek-stała się bardziej wartościowa dla marek teraz, gdy identyfikacja “ciasteczek” przeglądarki jest na drodze.

Zobacz wszystkie reklamodawcy roku 2021 Ad Age tutaj

Spożycie twarogu gwałtownie wzrosło wraz z początkiem pandemii w 2020 r., kiedy skupieni konsumenci zjedli więcej posiłków w domu i wykorzystali kuchnię i umiejętności pieczenia. Według Krafta Heinza konsumpcja wzrosła w 2020 r.o 18% i utrzymała się na wysokim poziomie wraz z powrotem popytu w kanale gastronomicznym. Popyt ze sklepów obwarzanki dla marki Philadelphia wzrosła o 75% od listopada 2020 do listopada tego roku, powiedział Basak Oguz, Philadelphia marketing director, w e-mail do Ad Age.

Oguz dodał, że Kraft zainwestuje “miliony” w markę w celu zwiększenia produkcji i dostępności. 

Wśród problemów związanych z dostępnością serów śmietankowych w USA był cyberatak, który dotknął Schreiber Foods, przetwórcę mleka z Wisconsin (nie było jasne, czy Kraft Heinz i Schreiber prowadzą wspólnie interesy). Incydent w październiku spowodował spadek produkcji i dystrybucji, a jego skutki odbiły się szerokim echem w świecie żywności. Jak wynika z raportów, problemy z dostawami mogą trwać jeszcze kilka miesięcy.