Krytycy nazywają State Farm “złym sąsiadem” za trzymanie przez Aarona Rodgersa

State Farm do tej pory trzyma się Aarona Rodgersa, pomimo rosnącej presji publicznej, aby zerwać związek z rozgrywającym, zamieszanym w kontrowersje związane ze szczepionką COVID-19. W poniedziałek ubezpieczyciel wydał nowe oświadczenie, które okazało się okazywać poparcie Rodgersa, który od dawna jest jego rzecznikiem.

“Aaron Rodgers był wielkim ambasadorem naszej firmy przez większość ostatniej dekady. Nie popieramy niektórych wypowiedzi, które złożył, ale szanujemy jego prawo do własnego osobistego punktu widzenia-powiedziała w oświadczeniu rzeczniczka Państwowego Gospodarstwa Rolnego. “Zdajemy sobie sprawę, że nasi klienci, pracownicy, agenci i ambasadorzy marki pochodzą z różnych środowisk i mają różne punkty widzenia na wiele kwestii. Naszą misją w State Farm jest wspieranie bezpieczniejszych, silniejszych społeczności. W tym celu zachęcamy do szczepień, ale szanujemy prawo każdego do dokonania wyboru w oparciu o jego osobistą sytuację.”

Pomimo deklarowanego poparcia przez State Farm, ubezpieczyciel wydaje się wycofywać z emisji spotów z Rodgersem, w tym niedawnej reklamy w stylu teleturnieju. Że reklama Rodgers wyemitowana tylko trzy razy w niedzielę; dla porównania, spot State Farm z Rzecznikiem Patrickiem Mahomesem, którego Kansas City Chiefs grali w Packers (bez Rodgersa), prowadził w niedzielę 33 razy, zgodnie z danymi śledzenia iSpot.

Pytany w piątek o stan relacji ubezpieczyciela z Rodgersem, State Farm powiedział, że w weekend skupi się na Reklamach z udziałem Terry ‘ ego Bradshawa.

Nawet gdy pojawiał się w reklamie State Farm, Bradshaw rozrywał Rodgersa podczas relacji Fox z NFL.