Pozyskiwanie klientów-5 sposobów na rozwój w 2022 roku

Przypisanie, już wyzwanie, stanie się wykładniczo trudniejsze wraz z rosnącą wojną o prywatność danych.

Inteligentne głośniki i wyszukiwanie głosowe będą nadal zyskiwać i stać się bardziej naturalną częścią odkrywania treści.

Metaverse, który będzie miał swoją pierwszą adopcję w 2022 roku, z Meta (dawniej Facebook) czyni go gwiazdą północy i wcześnie adoptuje od głównych marek, w tym Nike.

Sukces w przyszłym roku będzie wymagał skupienia wewnętrznego, a nie zewnętrznego. Bierna rola w pozyskiwaniu klientów nie jest już opłacalna ani odpowiedzialna. Firmy odnoszące największe sukcesy tworzą ekosystem akwizycyjny, który napędza ciągły wzrost niezależnie od sił i czynników zewnętrznych.

Oto pięć sposobów na stworzenie ekosystemu akwizycji, który jest odporny na nieuniknione zmiany, które nadchodzą:

Porozmawiaj ze swoimi klientami

Brzmi to oczywiste, ale prawie nikt tego nie robi. Aby naprawdę zrozumieć klientów, musisz z nimi porozmawiać. Wymaga to rozmowy-nie ankiety lub grupy fokusowej. Nawet rozmowa z garstką Klientów może dać ci bezcenne informacje i wgląd w to, kim są, jak myślą i jaki jest ich proces podejmowania decyzji.

Powinieneś regularnie rozmawiać z klientami, abyś mógł przestać oddychać własnym wydechem i mieć oko na to, co nadchodzi za rogiem.

Zbieraj dane

Dane są przewodnim światłem całego marketingu, co oznacza, że musisz je gromadzić. Odpowiednie dane pozwolą Ci zrozumieć, kim są Klienci, skąd pochodzą i gdzie byli. Zbieranie i analizowanie przydatnych danych może wskazywać wąskie gardła i możliwości oraz wskazywać, na czym należy się skupić, aby wywrzeć największy wpływ.

Nie komplikuj strategii danych. Dowiedz się, na jakie pytania chcesz odpowiedzieć, jakie dane potrzebujesz, aby na nie odpowiedzieć, a następnie znajdź sposób, aby je uzyskać.

Na przykład, dodając ankietę z jednym pytaniem po zakupie klienta, aby zapytać: “jak się o nas dowiedziałeś?”z opcjami różnych kanałów do wyboru, jest prosty, ale skuteczny sposób zbierania informacji atrybucji.

Segmentuj swoich klientów

Twoi klienci nie są tacy sami, więc nie traktuj ich tak, jak są. Znajdź grupy klientów, którzy mają podobne zachowania i potrzeby i stwórz kilka ich segmentów.

Na przykład niektórzy klienci mogą znaleźć Twoją firmę po zbadaniu online i potrzebują więcej informacji lub mają pytania. Inni klienci mogli pochodzić z polecenia i być bardziej przygotowani do natychmiastowego zakupu. Segmentuj swoich klientów w ten sposób, abyś mógł dopasować swoje działania marketingowe do każdego segmentu klientów.

Marki z wieloma kategoriami lub produktami prawdopodobnie będą musiały utworzyć więcej segmentów, ale nie musi to oznaczać jednego segmentu dla każdego produktu lub kategorii. Logicznie pogrupuj klientów w segmenty w oparciu o ich cele i proces podejmowania decyzji.

Zidentyfikuj Podróże

Teraz możesz zidentyfikować unikalną podróż dla każdego segmentu, ponieważ klienci ci mają inny zestaw potrzeb i inny proces podejmowania decyzji niż pozostałe segmenty.

Identyfikacja podróży dla każdego segmentu jest najważniejszą częścią i najtrudniejszą dla wielu organizacji. Określ, skąd pochodzą klienci, kroki, które podejmują podczas swojej podróży i punkty kontaktu z Twoją marką. Następnie można zbadać ich doświadczenie, odkryć blokady dróg, i dowiedzieć się, jak yomożesz angażować się lub wpływać na nich po drodze.

Dostosuj swoje wysiłki

Teraz możesz dostosować swoje działania marketingowe do każdego etapu podróży klienta, aby zapewnić najwyższą szansę na sukces. Przekonasz się, że niektóre z Twoich dotychczasowych wysiłków nie są dostosowane i muszą zostać dostosowane. Odkryjesz również luki do rozwiązania, które mogą wymagać nowych inicjatyw marketingowych.

Skorzystaj z okazji, aby skonsolidować swoje wysiłki, jeśli to możliwe, i dopasować swoje zespoły i marketing, aby uczynić go bardziej skutecznym. Postrzeganie całościowego obrazu i łączenie punktów w całej organizacji marketingowej jest niezwykle potężne i kluczem do stworzenia ekosystemu akwizycyjnego.

Marketing będzie nadal się zmieniać i ewoluować, a w przyszłym roku pojawią się kolejne nieoczekiwane zakłócenia. Skoncentruj się wewnętrznie na tym, co możesz kontrolować, zamiast skupiać się na czynnikach zewnętrznych. Nie rozpraszaj się zmiennością i natarciem zmian w branży. Zamiast tego bezlitośnie skup się na kliencie-bo wygrywa ten, kto jest najbliżej klienta.

Subskrybuj Ad Age teraz, aby uzyskać wielokrotnie nagradzane wiadomości i informacje.