CVS do zamknięcia 900 sklepów

CVS Health Corp. powiedział, że zamknie sklepy 300 rocznie w ciągu najbliższych trzech lat i pobierze opłaty w wysokości aż 1,2 miliarda dolarów, co jest częścią planu zmniejszenia gęstości sklepów w niektórych obszarach.

Redukcja stanowi około 9% obecnego śladu CVs w sklepie 9,900. W ramach Strategicznego Przeglądu sieć aptek stworzy trzy nowe formaty sklepów, mające na celu zwiększenie interakcji z klientami, CVs powiedział w oświadczeniu. Jednym z celów jest zrównoważenie rodzajów sklepów potrzebnych w różnych lokalizacjach, w tym tych, które oferują usługi podstawowej opieki zdrowotnej.

Zmiany wykonawcze będą towarzyszyć ruchom. Neela Montgomery, wiceprezes ds. handlu detalicznego i farmacji, opuści firmę pod koniec 2021 r., powiedział CVS. Dołączyła do Woonsocket, sieci aptek z Rhode Island zaledwie rok temu po wiodącym sprzedawcy mebli Crate & Barrel. 

Prem Shah został mianowany na nową funkcję dyrektora apteki, a od stycznia. 1 zostanie współprzewodniczącym wraz z Michelle Peluso z branży detalicznej CVS Health. 

Zapisz się do Ad Age już teraz, aby otrzymywać wielokrotnie nagradzane wiadomości i informacje