D & AD utrzymuje nagrody wirtualne w 2022 roku

W 2022 r. firma D&AD będzie utrzymywać wirtualną ceremonię sędziowania i wręczania nagród, zachowując ostrożne podejście ze strony londyńskiej organizacji, biorąc pod uwagę trwającą pandemię.

Zapowiedź po wczorajszych wiadomościach, że Cannes Lions planuje przeprowadzić w czerwcu osobistą imprezę, w tym element Hybrydowy. 

Jury D & AD zbierze się, aby oceniać pracę zdalnie, z wyjątkiem kategorii graficznych, produktów, opakowań, książek oraz gazet i czasopism, dla których osobiste ocenianie jest niezbędne, ponieważ jury recenzuje materiały fizyczne.

Ceremonia odbędzie się w ciągu dwóch nocy 25 i 26 maja w formie cyfrowej, ale z “watch Party” zorganizowane w miastach, w tym w Nowym Jorku, Sao Paulo, Londynie i Sydney, aby wnieść element osobiście na tę okazję. 

“Nikt nie może zaprzeczyć, że wirtualne ocenianie miało ogromne dalekosiężne korzyści, od znacznego zmniejszenia emisji dwutlenku węgla, do zmniejszenia deprywacji snu i pomagając osobom’ zdrowie psychiczne i społeczne, ” Donal Keenan,D & AD nagrody dyrektor, powiedział Ad Age. – Oznacza to również, że w czasie pandemii wzrosła liczba krajów i narodowości reprezentowanych w sędziowaniu D&AD.”

“Co ważne, dzięki opiniom, które uzyskaliśmy w ciągu ostatnich dwóch lat Wirtualnego oceniania, możemy z pewnością powiedzieć, że jakość dyskusji i integralność procesu nie zostały naruszone. W 2022 roku, z powodu utrzymujących się ograniczeń w podróżach międzynarodowych spowodowanych trwającą pandemią COVID-19, nie jesteśmy pewni, czy sędziowie z ponad 50 krajów na całym świecie będą mogli dotrzeć do Londynu, więc sędziowanie w trybie cyfrowym będzie kontynuowane.”

Keenan dodał, że D & AD nadal przewiduje “przyszłość, w której możemy nadal być odpowiedzialni za środowisko, ale także pozwolić na powrót do osobistego oceniania, “zauważając, że” kreatywni liderzy tęsknią za elementami społecznymi i przypadkami spotkania osobiście, oceniając najbardziej kreatywną pracę roku.”