“Deathloop” i “Ratchet & Clank” top nominees 2021 Game Awards

Znamy już nominowanych do Game Awards 2021 i można śmiało powiedzieć, że obok zwykłej eklektycznej mieszanki jest kilku wyraźnych faworytów. Arkane ‘ s time-warping Deathloop i wielowymiarowy Sony Ratchet & Clank: Rift Apart były to dwa najczęściej nominowane tytuły, zbierając po pięć kategorii, w tym grę roku, sztukę, dźwięk i aktorstwo.

Inne wielokrotnie nominowane tytuły to platformówka kooperacyjna Potrzeba Dwóch, długo oczekiwane Psychonauts 2 and the just-released Forza Horizon 5. Metroid Dread oraz Resident Evil Village dotarł także do listy GOTY i akcji.

Był to również dobry Rok dla gier z dostępnością i, w niektórych przypadkach, ważnym przesłaniem. Empatia napędzana Life is Strange: True Colors się zarówno w” Games for Impact”, jak i” Innovation in Accessibility”, a przeboje takie jak Forza, Ratchet & Clank oraz Far Cry 6 są również w biegu o nagrodę dostępności. Kreatywne gry, takie jak blink-based Przed Twoimi Oczami i introspekcyjny Nie Ma Już Domu są kandydatami do konkursu games for Impact award. Mówiąc najprościej, nie musisz szukać daleko, aby znaleźć innowacyjne tytuły w 2021 roku.

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 9 grudnia. Na pewno będą jakieś zmartwienia i ” naprawdę?”picks (nawet buggy Cyberpunk 2077 jest do niektórych nagród), ale typy jak dotąd wydają się odzwierciedlać gry zeitgeist w roku, w którym oryginały i sequele rywalizowały o Twoją uwagę.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.