Dell umieścił kamerę internetową 4K w swoim nowym monitorze do wideokonferencji 4K

Z pandemią już prawie w trzecim roku, można powiedzieć, że wideodomofony nie staną się w najbliższym czasie mniejszą częścią naszego życia. Dziwi więc, że nie widzieliśmy więcej monitorów, takich jak nowy U3223qz od della. Ma wbudowaną kamerę internetową bezpośrednio w ramkę. Sądząc po specyfikacji, którą firma udostępniła, jest też całkiem niezły.

Posiada czujnik Stravis CMOS firmy Sony, który może przechwytywać wideo 4K HDR z prędkością 30 klatek na sekundę lub 1080p z prędkością 60 klatek na sekundę. Posiada również regulowane pole widzenia, które można przełączać między 65, 78 lub 90 stopni w zależności od tego, jak bardzo otoczenie chcesz, aby Twoje kontakty widziały. Kamera automatycznie zamyka migawkę, gdy nie ma otwartej aplikacji do wideokonferencji. Z przodu znajduje się również przełącznik, aby całkowicie go wyłączyć. Ale co najlepsze, Kamera internetowa działa bezproblemowo z Windows Hello, więc nie trzeba wpisywać kodu PIN za każdym razem, gdy chcesz odblokować komputer.

Dell

Jeśli chodzi o sam wyświetlacz, jest to 31,5-calowy panel 4K IPS z certyfikatem DisplayHDR 400 i obejmuje 98 procent gamy kolorów DCI-P3. Dell twierdzi, że U3223QZ jest pierwszym monitorem w swojej klasie wyposażonym w technologię IPS Black. W rezultacie ma współczynnik kontrastu 2000: 1. W kontekście większość paneli IPS ma współczynnik kontrastu 1000:1, więc nie wyświetlają czerni tak głęboko, jak panele VA i OLED.

Podobnie jak w przypadku większości monitorów Dell, u3223qz jest wyposażony w wiele portów. Dostępne są połączenia Display Port 1.4 i HDMI 2.0, a także pięć portów USB-a zdolnych do przesyłania danych 10 Gb / s. Jeśli chcesz zasilać inne urządzenia, jest jeden port USB-C zdolny do 90W PD i inny zdolny do 15W PD. To, czego tu nie znajdziesz, to połączenie HDMI 2.1. Jeśli nie było to jeszcze jasne, nie jest to monitor Dell przeznaczony do gier. Nie oczekuj więc obsługi FreeSync lub szybszego niż 60 Hz odświeżania.

Dell rozpocznie sprzedaż U3223QZ 29 marca. Firma poinformowała, że udostępni informacje o cenach bliżej premiery.

Śledź najnowsze wiadomości z targów CES 2022 tutaj.!

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.