Dell XPS 13 Plus jest piękny ultraprzenośny, ale nie ma gniazda słuchawkowego

Autor Zdjęcia: Devindra Hardawar / Engadget

Ale oczywiście minimalizm oznacza również wycinanie obcych elementów konstrukcyjnych, co w tym przypadku oznacza Gniazdo słuchawkowe i gniazdo kart mini-SD ze standardowego XPS 13. Nie jest to zbyt zaskakujące, aby zobaczyć Dell sprzątanie swojej sytuacji portu, ale utrata gniazda słuchawkowego wydaje się szczególnie skandaliczne dla maszyny, która ma być super zasilany XPS 13.

Kiedy naciskaliśmy przedstawicieli Dell w tej sprawie, zauważyli, że wiele smartfonów traci również sprytny jack 3.5 mm. Chociaż to prawda, telefony są również zupełnie innym przypadkiem użycia. Więcej sensu ma bezprzewodowe słuchawki lub słuchawki w podróży, ale założę się, że wiele osób ma ładną parę przewodowych słuchawek przy swoich komputerach. Część mnie zastanawia się również, czy przedstawiciele Dell kiedykolwiek próbowali podłączyć losowe Słuchawki Bluetooth Windows. To nie jest tak proste, jak w telefonach.

Podczas naszego krótkiego praktycznego czasu z XPS 13 Plus zauważyłem również, że jego nowy dotykowy touchpad może prowadzić do pewnych problemów z użytecznością. W rzeczywistości nie możesz poczuć, gdzie zaczyna się i kończy touchpad, co doprowadziło do nieodebranych kliknięć, gdy przeglądałem internet i grzebałem w oknach. Od czasu do czasu miałem również problemy z rozróżnieniem pomiędzy lewym i prawym kliknięciem, ponieważ trudno było ocenić, gdzie znajduje się środek touchpada. Założę się, że przyzwyczaisz się do tego z czasem, ale to nie jest do końca przyjazne dla użytkownika. Dell mógł być lepiej przy użyciu cienkiej granicy Apple wokół touchpadów, który nadal wygląda całkiem elegancko na MacBookach.

Devindra Hardawar / Engadget

Pomimo moich zastrzeżeń dotyczących niektórych wyborów projektowych della, XPS 13 Plus nadal wygląda i czuje się jak aktualizacja ze standardowego XPS 13. (Ten laptop też nigdzie się nie wybiera, ale Dell nie ogłasza żadnych aktualizacji dla CES.) Duża klawiatura bez granic jest marzeniem maszynisty dotykowego, a wyświetlacz Infinity Edge nadal wygląda fantastycznie. Będziesz także mógł wybierać między opcjami ekranu OLED i LCD, jak można się spodziewać. Dell udało się wycisnąć cztery głośniki do XPS 13 Plus, jak również, pierwszy dla swoich 13-calowych ultraprzenośnych.

Dell twierdzi, że cena wywoławcza XPS 13 Plus wynosi 1200 USD — nieco więcej niż XPS 13 — i że planuje wysłać notebooka tej wiosny.

Śledź najnowsze wiadomości z targów CES 2022 tutaj.!

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.