DentsuMB UK tworzy świąteczną reklamę Coca-Coli dla 90 rynków: Mikołaj i czerwona ciężarówka zajmują tylne siedzenie

Coca-Cola została przekonana, aby dać Mikołajowi tylne miejsce w reklamie świątecznej w tym roku, a kreatywni ludzie w Dentsumb w Londynie opowiadają historię młodego chłopca, zainspirowanego przez Mikołaja, który buduje KARTONOWY komin w swoim bloku bez komina.

Gdy wykonuje swoje zadanie, mnóstwo mieszkańców wsiada na pokład i widzimy, że wszyscy są zajęci jak elfy Świętego Mikołaja. Fabuła polega na tym, że komin dostarcza nie prezentów (a nawet butelek Coca-Coli), ale zaproszenie do zebrania się na ucztę bożonarodzeniową.

Ustawiony na dźwięk “Chim chim cher-ee” z Mary Poppins, kończy się tekstem: “Boże Narodzenie jest magiczne, gdy się nim dzielisz.”Bardzo dopracowana reklama będzie wyświetlana na 90 rynkach i jest reżyserowana przez Sama Browna Rogue’ a.

Mikołaj nie jest całkowicie odsunięty. Będzie on tworzyć spersonalizowane wiadomości wideo we współpracy z Cameo, która organizuje powitania gwiazd.

Manolo Arroyo, global Chief marketing officer w Coca-Cola Company, powiedział: “to nasza pierwsza świąteczna kampania w ramach nowej filozofii marki Real Magic dla Coca-Coli. Coca-Cola zawsze wierzyła w magię Świąt Bożego Narodzenia, a w tym roku nasza kampania celebruje prawdziwą magię jego i jego związków. Z prostym i podnoszącym na duchu przesłaniem jedności, włączenia i pozytywności w sercu ma na celu przypomnienie nam, że wszystko, czego potrzebujemy do magicznych świąt Bożego Narodzenia, to wspólne chwile ze społecznością i tymi, których kochamy.”

Simon Lloyd, chief creative officer w DenstuMB UK, powiedział: “magia jest wokół nas, ale przez większość czasu nawet nie zauważamy. Ta historia rozgrywa się w bloku mieszkalnym w USA, ale może być wszędzie. Dla większości ludzi na świecie życie ułożone jeden na drugim jest rzeczywistością; tak blisko, ale nadal obcy. Ale wtedy globalna pandemia również połączyła sąsiadów, jak nigdy dotąd. Ponieważ Boże Narodzenie zostało odwołane przez wielu w zeszłym roku, ta skromna świąteczna opowieść koncentruje się na tym, co ważne: społeczności i hojności, która łączy nas w niedoskonałym świecie.”

WPP, który wygrał większość pracy Coca-Coli w tym tygodniu i ustanowił nową operację, OpenX, aby ją obsłużyć, może być bardzo zaniepokojony realizacją tej reklamy przez DentsuMB, który został nazwany tylko “komplementarnym” partnerem medialnym, ale stworzył reklamę zatrzymującą show na Boże Narodzenie.

Maa creative skala: 8,5