IProspect Dentsu wygrywa z Kering global media

IProspect Dentsu International zdobył globalne konto medialne właściciela Gucci i YSL Keringa. Biznes rusza ze zenitu Publicis w przeglądzie obsługiwanym przez R3.

Kering, założona przez francuską rodzinę Pinault, jest również właścicielem Balenciagi i wielu innych wysokiej klasy marek. Wydaje na media około 500 mln euro. Wygrana będzie szczególnie mile widziana dla szefowej Dentsu International Wendy Clark, ponieważ Dentsu (w jej agencjach m.in. Carat) przegapiła wiele dużych recenzji medialnych. Clark próbuje obecnie zredukować DI do sześciu głównych działających marek.

Kering mówi: firma wybrała iProspect ze względu na “strategiczną wizję i możliwości oparte na danych, dążenie do innowacji i kreatywności, a także ciągłe zwinne myślenie.”Tak jak ty.

Amanda Morrissey, Prezes globalnej marki iProspect, mówi: “wzmocnienie naszej silnej współpracy z Kering to niesamowita wygrana dla iProspect, która napędza nasze istniejące relacje na arenie globalnej.

“Jako kompleksowa agencja z pełnym zakresem mediów brandowych i performance, nasz pełen pasji zespół z niecierpliwością czeka na współpracę z jedną z najbardziej innowacyjnych, cyfrowych i opartych na danych marek luksusowych na świecie.”