Devika Bulchandani prezesem Ogilvy

W maju Ogilvy mianował byłego Leo Burnetta Exec Liz Taylor na Globalnego dyrektora kreatywnego, a w lipcu zatrudnił Anibala Casso, wcześniej w Fig, na stanowisko dyrektora ds. strategii w Ogilvy North America. Na początku ubiegłego roku Meg Farquhar została zatrudniona przez Leo Burnetta jako dyrektor kreatywny biura Ogilvy w Toronto. W ostatnim czasie pojawiły się również kluczowe awanse, w tym Carina de Blois na prezydenta Nowego Jorku; Liam Parker, promowany dyrektor ds. klientów w Ameryce Północnej; Rajesh Midha mianowany prezesem ds. doświadczeń w Ameryce Północnej Ogilvy.

Rok założenia

“Współpraca z Andy, a teraz Liz, w ciągu ostatniego roku była ożywcza, ponieważ nasze środowiska zbiegają się na skrzyżowaniu zmieniających się potrzeb naszych klientów i dokąd zmierza nasza branża”, powiedział Bulchandani w oświadczeniu. “Uważam, że rok 2021 był rokiem fundamentalnym dla naszego zespołu i jestem podekscytowany wszystkimi sposobami, w jakie wykorzystamy nasz rozmach dzięki innowacyjnej, efektywnej pracy twórczej, która inspiruje ludzi i marki do wpływania na świat.”

Poza nowymi pracownikami, Ogilvy przeżywa odrodzenie. Agencja, która będzie odgrywać kluczową rolę w OpenX WPP, zespół, który zajmie się biznesem Coca-Coli po tym, jak holding wygrał konto w listopadzie.  W październiku FEMA wniosła Ogilvy ‘ ego w ramach kontraktu wartego 250 milionów dolarów. We wrześniu TD Bank zatrudnił Ogilvy ‘ ego i Davida jako głównego twórcę w Ameryce Północnej. W kwietniu agencja otrzymała nazwę agency of record odpowiedzialną za strategię marki dla przedsiębiorstw. W marcu Ogilvy został uznany za wiodącą agencję kreatywną dla Absolut Vodka oraz wiodącą agencję kreatywną dla marek Olmeca Altos Tequila, Tequila Avión i Del Maguey mezcal. W lutym firma Zippo wyznaczyła Ogilvy na swojego partnera w dziedzinie kreatywności, PR i agencji społecznościowych.

Kup bilet na galę Ad Age a-List & Creativity Awards w AdAge.com/ACGala.

 “Cieszę się, że Devika przejmuje tę szerszą rolę w Ogilvy, wspierając Andy ‘ego w napędzaniu ciągłego wzrostu i tempa na całym świecie”, powiedział Mark Read, CEO WPP.  “Jest jednym z najlepszych liderów w naszej branży i wie, jak dostarczać klientom doskonałe wyniki.”

“Jest to pozytywny znak dla agencji, ponieważ Devika ma silne globalne kotlety od czasu pracy w McCann, prowadząc globalne rozwiązania dla Mastercard i innych,” powiedział Greg Paull, współzałożyciel i dyrektor w R3. “Po przyjeździe Andy’ ego Maina z Deloitte sklep stał się bardziej konsultantem niż agencją reklamową. Będzie kluczowym filarem w ich migracji.”