Discord daje właścicielom serwerów narzędzia do umieszczania kanałów za paywall

Discord rozpoczął testowanie funkcji o nazwie Członkostwo Premium z niewielką grupą użytkowników. Narzędzie umożliwia właścicielom społeczności dostęp do części lub całości swojego serwera za miesięczną opłatą abonamentową. Jest to coś, co rosnąca liczba użytkowników firmy, zwłaszcza administratorów i modów, od jakiegoś czasu prosi ją o wdrożenie. Wcześniej osoby te musiały korzystać z usług innych firm, takich jak Patreon, aby zarabiać na dostępie do swoich serwerów.

Natomiast narzędzie Członkostwa Premium tworzy usprawniony interfejs do tego samego celu. Nowa karta pod nagłówkiem “społeczność” w menu ustawień aplikacji umożliwia właścicielom serwerów wykonywanie takich czynności, jak ustawianie poziomów cen i przeglądanie powiązanych analiz. Funkcja podobnie usprawnia proces rejestracji w płatnych kanałach dla użytkowników. Jeśli chcesz wspierać społeczność, nie musisz opuszczać Discord, aby to zrobić. Po dotknięciu kanału premium, wskazanego przez nową ikonę “sparkle” na pasku bocznym, klient powie, ile musisz zapłacić za dostęp, a także jakie korzyści zyskasz za to.

Niezgoda

Jeśli chodzi o ceny, Discord mówi, że zachęci właścicieli serwerów do eksperymentowania. Jako punkt odniesienia firma zaleci miesięczną opłatę w wysokości $2.99 jako minimum i $ 99.99 jako maksimum. Jeśli chodzi o Większość odwiedzanych kanałów, prawdopodobnie nie zapłacisz więcej niż $5 lub $10 miesięcznie za dostęp. Górny koniec przedziału cenowego jest odzwierciedleniem tego, jak bardzo Niezgoda zmieniła się od początku pandemii, aby pomieścić bardziej zróżnicowaną grupę społeczności. Discord nie jest już wyłącznie miejscem do grania.

“Dostęp do kanału może wydawać się uproszczony, ale jest to fundamentalny element, na którym ktoś może zbudować dużą elastyczność”, powiedział Jesse Wofford, kierownik ds. marketingu produktów Grupy w Discord, w wywiadzie dla Engadget. Jednym z właścicieli serwerów, z którymi firma pracuje nad tym tygodniowym Soft launch, jest ktoś, kto prowadzi bootcampy do gier. Według Wofforda, zbudowali cały biznes wokół prywatnych lekcji. Firma chce dać tym ludziom możliwość stworzenia zrównoważonego biznesu na swojej platformie. 

Niezależnie od tego, czy ktoś zdecyduje się pobierać opłaty za dostęp do swoich kanałów, firma planuje obniżyć abonament o 10 procent. “Ważne jest dla nas, aby ten produkt, podobnie jak wiele innych, był zbudowany wokół sukcesu twórcy” – powiedział Wofford. Dodatkowo, dla osób, które chcą nadal korzystać z usług takich jak Patreon, aby zarabiać na swoich kanałach, Discord nie powstrzyma ich przed tym. “Jedną z ważnych rzeczy jest to, że nadal inwestujemy w te relacje” – powiedział Wofford. “Chcemy stworzyć ekosystem, który daje twórcom jak najwięcej możliwości osiągnięcia sukcesu.”

Niezgoda

Członkostwo Premium to coś, nad czym Discord pracuje od jakiegoś czasu. “Prawdopodobnie jest świat, w którym moglibyśmy to opublikować jakiś czas temu”, powiedział mi Wofford. “Chcieliśmy mieć pewność, że przyjęliśmy właściwe opinie od różnych twórców i stworzyliśmy je w sposób, który zapewniłby wartość dodaną.”W tym celu firma planuje poświęcić trochę czasu na testowanie tej funkcji, zanim zacznie ją szerzej rozpowszechniać.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerskąion.