Disney przebija niesforne” emocjonalnie angażujące ” świąteczne reklamy-dobre też z Tesco

Programowa platforma reklamowa wideo i CTV Unruly ocenia tegoroczne reklamy świąteczne za pomocą niesfornej metodologii EQ, aby dowiedzieć się, które z nich są najbardziej “emocjonalnie angażujące.”

W badaniu wzięło udział 7200 konsumentów na całym świecie (2000 w Wielkiej Brytanii).

Top Ogłoszenia

Niesforny wiceprezes EQ Terence Scroope mówi: “podobnie jak nasza globalna analiza 2020, Disney i Coca-Cola awansowały do pierwszej trójki za produkcję najbardziej emocjonalnie angażujących reklam w te święta. Te ogromne marki były w stanie wygenerować kreatywne kawałki pomysłowych treści przy użyciu znacznego budżetu w tym sezonie wakacyjnym.”

“Co ciekawe, wiele kampanii reklamowych odeszło od wszelkich tematów COVID-19, pomimo trwającej pandemii i niepewności. Jednak Tesco zasugerowało to w swojej reklamie reklamującej szczepionego Świętego Mikołaja i zdobyło bardzo imponujące drugie miejsce w reklamie, demonstrując, że konsumenci angażują się emocjonalnie w reklamy, które przemawiają do ich rzeczywistości.”

Disney jest oczywiście dobry w tym rodzaju emocji, jak Coca-Cola (próbuje czegoś nowego z DentsuMB.) Dobre wyniki Tesco i BBH, które starały się być inne (i denerwowały anty-vaxxerów w procesie.). Ciekawe ile budżet medialny ma wspólnego z rankingami?