DoorDash Promuje Kofiego Amoo-Gottfrieda jako pierwszego CMO

Zobacz reklamodawców roku 2021 Ad Age tutaj.

“Przywództwo i wpływ Kofi odegrały zasadniczą rolę w napędzaniu rozwoju DoorDash i napędzaniu firmy do przywództwa w rynku”, powiedział dyrektor generalny Tony Xu w poście na blogu opublikowanym dziś rano. “Konsekwentnie uosabia wartości DoorDash we wszystkim, co robi i zbudował kulturę jasności, przejrzystości i wzmocnienia w swoim zespole, aby napędzać podejmowanie decyzji o jakości. Kofi na nowo zdefiniował markę DoorDash, aby w znaczący sposób wzmocnić lokalną gospodarkę, zapewnić dostęp i równość oraz celebrować różnorodność kuchni i kultury amerykańskiej na platformie, napędzając wyniki dla biznesu DoorDash i jego interesariuszy.”

Przed rozpoczęciem pracy w DoorDash, Amoo-Gottfried pełnił kilka funkcji kierowniczych w marketingu i strategii kreatywnej, w tym ostatnio zajmował stanowisko wiceprezesa ds. marketingu marki i konsumentów w Facebooku. Amoo-Gottfried pracował wcześniej w FCB New York jako dyrektor ds. strategii; w Bacardi Global Brands jako dyrektor ds. komunikacji globalnej w kategorii rum; w Publicis West Africa jako założyciel i dyrektor zarządzający; oraz w Wieden+Kennedy Portland jako starszy partner strategiczny na koncie Nike.

Jego rola w Publicis stanowiła utworzenie pierwszej większościowej agencji sieciowej na kontynencie afrykańskim, powiedział DoorDash.

Podobnie jak jego rówieśnicy w świecie dostawców zewnętrznych, takich jak Uber Eats i Grubhub, DoorDash doświadczył gwałtownego wzrostu za nadrzędnym trendem wygody, który wzrósł w obliczu pandemicznego upadku branży restauracyjnej. Zarządzanie różnorodnymi relacjami biznesowymi-konsumentami, sklepami detalicznymi i kierowcami dostaw z crowdsourcingu—stanowiło wiele wyzwań, w tym odejścia pracowników, Zawirowania regulacyjne i podejrzenia dotyczące jej pozycji w łańcuchu wartości. Wywołało to wśród młodych przedsiębiorstw w tym sektorze pilną potrzebę opracowania silnych i rezonansowych komunikatów.

Pobierz najnowsze wiadomości Ad Age Super Bowl 2022 tutaj.