DoorDash testuje 15-minutowe dostawy artykułów spożywczych w Nowym Jorku

DoorDash pilotuje ultraszybką usługę dostarczania artykułów spożywczych na Manhattanie, której celem jest dostarczanie produktów klientom w mniej niż 15 minut. Usługa będzie początkowo dostępna w nowym punkcie sprzedaży DashMart w Chelsea, a DoorDash planuje rozszerzyć ultraszybkie dostawy do większej liczby lokalizacji i partnerów w nadchodzących miesiącach.

W zeszłym roku firma otworzyła swoje pierwsze Dashmarty, aby zapewnić klientom centralną lokalizację, w której mogą znaleźć świeże i mrożone Artykuły spożywcze, artykuły gospodarstwa domowego i towary od lokalnych kupców. Firma twierdzi, że DashMart oferuje ponad 2000 pozycji. Lokalizacja Chelsea będzie otwarta między 7 rano a 2 w nocy dla zamówień w małym promieniu, a nadmiar produktów zostanie przekazany do lokalnego banku żywności.

Ponadto DoorDash zauważa, że ultraszybka usługa będzie wymagać innego modelu operacyjnego niż typowe podejście do korzystania z pracowników gig do realizacji zamówień. Obsługą tych dostaw zajmie się zespół pełnoetatowych pracowników. Firma mówi, że pracownicy będą w regularnych harmonogramach, mają płace zaczynające się od $15 / godzinę plus napiwki i otrzymywać świadczenia. 

Firma twierdzi, że 90 procent kurierów (lub Dasherów) w USA chce pozostać jako kontrahenci i mieć większą elastyczność w harmonogramie. DoorDash był w sprzeczności z miastem i innymi jurysdykcjami, w tym Kalifornią, w zakresie klasyfikacji pracowników i innych frontów. We wrześniu nowojorscy prawodawcy przegłosowali serię ustaw, które między innymi ustalały minimalne wynagrodzenie dla pracowników GIGA i dostawców żywności. Ponadto DoorDash, wraz z Uber Eats i Grubhub, pozwali niedawno Nowy Jork o limity opłat za dostawę, które mogą pobierać od restauracji.

DoorDash będzie konkurować z innymi firmami, które oferują ultraszybkie dostawy w mieście, w tym goryle, Buyk, Gopuff i Jokr. Jest to jednak dobrze znana marka, która może potencjalnie wyrzeźbić znaczący kawałek rynku.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.