DuckDuckGo oferuje pierwsze spojrzenie na pulpit przeglądarki internetowej

DuckDuckGo zaoferował wczesne spojrzenie na nadchodzącą aplikację komputerową. W poście na blogu, który podsumowuje rok firmy, dyrektor generalny Gabriel Weinberg spojrzał również w przyszłość. Powiedział, że DuckDuckGo przyniesie ochronę prywatności, z której firma jest znana w aplikacji. Możesz również oczekiwać szybkości i prostoty aplikacji mobilnej.

“Solidna ochrona prywatności” będzie domyślnie włączona dla wyszukiwania, przeglądania, poczty e-mail i innych. Weinberg powiedział, że aplikacja nie jest” przeglądarką prywatności “per se, ale raczej” codzienną aplikacją przeglądającą, która szanuje Twoją prywatność.”

Podobnie jak w przypadku urządzeń mobilnych, DuckDuckGo buduje aplikację przy użyciu silników renderujących dostarczanych przez system operacyjny, zamiast opierać się na projektach takich jak Chromium. Według Weinberga, pomogło to zespołowi programistów ” pozbyć się wielu niepotrzebnych problemów i bałaganu, które nagromadziły się przez lata w głównych przeglądarkach.”

Wraz z usprawnionym interfejsem i przyciskiem ognia (który zamyka wszystkie karty i wyciera dane przeglądania za jednym dotknięciem), pulpit DuckDuckGo jest czystszy i znacznie bardziej prywatny niż Chrome, powiedział Weinberg. Twierdził też, że jest” znacznie szybsza ” od przeglądarki Google, bazując na wczesnych testach — mam nadzieję, że to też mniej pamięci niż Chrome. DuckDuckGo nie ujawnił, kiedy planuje wydać aplikację komputerową.

Weinberg zauważa, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy DuckDuckGo wzmocnił swoje funkcje wyszukiwania i blokowania trackerów. Powiedział, że aplikacja mobilna DuckDuckGo jest obecnie najczęściej pobieraną przeglądarką Android na kluczowych rynkach. W lipcu firma ogłosiła bezpłatną usługę przekazywania wiadomości e-mail, która usuwa piksele śledzące z wiadomości.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.