Dunkin ‘ wybiera anomalię jako agencję kreatywną

Dunkin ‘ zatrudnił anomalię jako kreatywną agencję nagraniową, po tym, jak w sierpniu ruszyła akcja. To przenosi konto z BBDO, który bronił konta i wygrał biznes w 2018 roku.

Przeglądowi przewodziła Joanne Davis Consulting, która odniosła się do uwag Dunkina. BBDO odmówił komentarza. Idąc dalej, Anomaly będzie miała bezpośrednią odpowiedzialność za rozwój Krajowej transmisji, cyfrowego wideo, audio, społecznego i out-of-home reklamy.

“Byliśmy pod wrażeniem kreatywnych spostrzeżeń Anomaly i podejścia do modernizacji etosu marki” America Runs on Dunkin”, pozostając wiernym dziedzictwu i celowi marki, i cieszymy się, że możemy współpracować z nimi, aby napisać kolejny rozdział w historii Dunkin”, powiedział Rafael Acevedo, Amerykański dyrektor ds. marketingu Dunkin.

Pierwsze prace Anomaly dla Dunkin ‘ mają zadebiutować w 2022 roku.

Kiedy Dunkin ‘ rozpoczął współpracę z BBDO jako agencja kreatywna trzy lata temu, zakończył 20-letni cykl z Hill Holliday, który wprowadził slogan “America Runs on Dunkin” w 2006 roku i odmówił udziału w przeglądzie 2018. Później w 2018 roku Dunkin’ ogłosił, że oficjalnie wycofuje “Donuts” ze swojej nazwy. 

Dunkin’, odległa sieć kawy nr 2 za Starbucks, została przejęta przez Inspire Brands pod koniec 2020 roku. Sieć Sandwich chain Jimmy John ‘ s, która jest również własnością Inspire, zatrudniła anomalię jako swoją agencję kreatywną w 2020 roku. 

Zarejestruj się na Ad Age następny: CMO w AdAge.com/NextCMO.