Eli Lilly przenosi konto U. s media do zenitu po 20 latach z OMD

Eli Lilly przenosi swoje konto medialne w USA do Zenitu Publicis, który kończy prawie 20-letni związek producenta leków z OMD na całym świecie.

OMD była finalistką, a WPP i Dentsu również uczestniczyli w przeglądzie, według osoby bliskiej sytuacji. Recenzją, która rozpoczęła się w czerwcu, zajął się Medialink.

Publicis odmówił komentarza. WPP, Dentsu i OMD nie były od razu dostępne do komentowania.

Eli Lilly jest producentem leków, takich jak leki przeciwdepresyjne Prozac i Cymbalta oraz lek przeciwcukrzycowy Trulicity. Gigant farmaceutyczny ujawnił 2020 światowe wydatki reklamowe w wysokości 1,1 miliarda dolarów, głównie na telewizję, radio, media drukowane i reklamę internetową. Ad Age Datacenter szacuje, że część tych wydatków w USA wynosi 869 milionów dolarów. Osoba bliska tej sytuacji powiedziała, że Eli Lilly prawdopodobnie będzie chciał zwiększyć wydatki na reklamę.

“W ramach naszych celów transformacji marketingowej, Lilly dąży do stworzenia niezwykłych doświadczeń w podróży konsumenckiej, napędzanych zarówno ludzkimi spostrzeżeniami, jak i danymi”, ogłosiła firma w oświadczeniu. “Lilly oczekuje współpracy z Zenith, częścią Publicis Groupe, jako naszą nową medialną agencją nagrań. Wspólnie będziemy dostarczać pacjentom te niezwykłe doświadczenia i wspierać przyszły rozwój firmy.”

Nie przegap najnowszych wiadomości. Zapisz się do newsletterów Ad Age tutaj.